Dzień Babci i Dzień Dziadka 2018. Pamiętaj o życzeniach!

Staruszkowie | Zdjęcie ilustracyjne: shutterstock
REKLAMA

Już w najbliższą niedzielę, 21 stycznia swoje święto będą miały wszystkie babcie, zaś dzień później w poniedziałek, 22 stycznia – dziadkowie.

W Polsce Dzień Babci obchodzimy od 1964 roku – to wtedy pomysł na to święto pojawił się na łamach czasopisma „Kobieta i życie”. Święto to bardzo szybko zyskało dużą popularność i zostało na stałe wpisane do kalendarzy.

W Polsce Dzień Dziadka jako osobne święto wprowadzony został dopiero w latach 80. XX wieku. Jego datę łatwo zapamiętać, gdyż obchodzone jest dzień po święcie wszystkich babć.

Dzień Babci i Dzień Dziadka 2018

Tradycyjnie w styczniu wszystkie babcie i wszyscy dziadkowie obchodzą swoje święto. Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, natomiast 22 stycznia obchodzimy Dzień Dziadka.

W tym dniu warto zaplanować wizytę u naszych dziadków. Zwykła rozmowa lub spacer z pewnością sprawią naszym dziadkom wiele przyjemności. Warto też pomyśleć nad jakimś drobnym prezentem, który z pewnością ucieszy.

A Ty czego życzysz swojej Babci? Jakie życzenia złożysz Dziadkowi? Czekamy na komentarze!

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.