Awarie i planowane przerwy w dostawach gazu w Lublinie. Gdzie nie będzie gazu?

Obsługa sieci gazowej - Polska Spółka Gazownictwa (PSG)
Obsługa sieci gazowej - Polska Spółka Gazownictwa (PSG) | fot. Dominik Wąsik

Planowane przerwy w dostawie gazu. Sprawdź, na jakich lubelskich osiedlach i ulicach zabraknie gazu. Poniżej przedstawiamy listę miejsc, gdzie planowana jest przerwa w dostawie gazu, a także, w jakich godzinach można się tego spodziewać.

Przyczyny braku gazu

Najczęstszą przyczyną braku gazu są awarie, których usunięcie może zająć trochę czasu. Do uszkodzenia instalacji może dojść z najróżniejszych przyczyn, głównie nie z winy użytkownika. Dodatkowo występują sytuacje, kiedy operator musi przeprowadzić niezbędne prace na sieci gazowej, których nie można wykonać w sposób inny niż czasowe wyłączenie gazu.

Czasami zdarza się, że ominie się termin opłaty za gaz PGNiG lub PSG, dlatego warto pamiętać, że to także częsta przyczyna tymczasowego braku gazu. Wtedy najlepiej jak najszybciej uregulować dług, a także wysłać wiadomość poprzez formularz kontaktowy dowód wpłatę dostawcy gazu.

Brak gazu w mieszkaniu – co zrobić?

Jeżeli nie masz gazu, sprawdź, czy powiadomienie nie zostało wywieszone na klatce schodowej, bądź przy wejściu na posesję. Jeżeli podejrzewasz, że gazu nie ma wyłącznie w twoim mieszkaniu, sprawdź u sąsiadów, czy u nich również występuje ten sam problem. Jeśli tak, koniecznie skontaktuj się z administracją budynku. Gdy gazu nie będzie także w sąsiednich domach, zadzwoń na pogotowie gazowe pod numer 992 (dostęp całodobowy i bezpłatny).

Jak długo może trwać awaria gazu w Lublinie?

Planowana przerwa w dostawie gazu trwa zazwyczaj do kilku godzin. Inna sprawa z nieplanowanymi awariami gazu – zazwyczaj nie przekraczają one 24 godzin. Operatorzy sieci gazowej starają się, aby każda prowadzona praca na sieci miała jak najmniejszy wpływ na dostęp do gazu, a awaria została usunięta jak najszybciej.

Awaria gazu Lublin – gdzie i kiedy planowana jest przerwa w dostawie gazu w Lublinie?

Planowane przerwy w dostawie gazu 16 LIPCA 2024 w Lublinie:

  • Aktualnie nie występują żadne awarie ani zaplanowane przerwy w dostawie gazu.
ObszarGodziny wyłącznie

Polecamy również:

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.