Awaria prądu w Lublinie lub planowana przerwa w dostawie prądu. Gdzie nie będzie prądu?

Awaria prądu w Lublinie. Sprawdź, gdzie będzie dzisiaj przerwa w dostawie prądu!
Awaria prądu w Lublinie. Sprawdź, gdzie będzie dzisiaj przerwa w dostawie prądu! | fot. Dominik Wąsik

Awaria prądu w Lublinie. Planowane przerwy w dostawie prądu. Sprawdź, na jakich lubelskich osiedlach i ulicach nie będzie prądu. Poniżej przedstawiamy listę miejsc, gdzie planowana jest przerwa w dostawie prądu, a także, w jakich godzinach można się tego spodziewać. Informacje na temat awarii prądu w mieście w Lublinie pochodzą od firmy PGE Dystrybucja.

Jakie są przyczyny wyłączenia prądu?

Przyczyn planowanego wyłączenia prądu lub awarii w Lublinie może być kilka. Do awarii może dojść w wyniku uszkodzenia sieci elektrycznej, spowodowanego czynnikami atmosferycznymi czy mechanicznymi. Najczęstszymi są:

 • awarie sieci energetycznej, których przyczyną może być warunki atmosferyczne (burza, silny wiatr, opady śniegu, deszczu),
 • awarie spowodowane uszkodzeniem sieci energetycznej podczas np. wykonywania budowlanych,
 • prace na sieci energetycznej (modernizacja, remont, konserwacja).

Jak sprawdzić, dlaczego w mieszkaniu lub w budynku nie ma prądu?

Jeśli nie ma prądu w mieszkaniu, to w pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy np. nie „wyskoczyły“ bezpieczniki. Jeśli energii nie ma również na klatce schodowej i innych miejscach budynku, wtedy warto skontaktować się z administracją.

Jeśli zaś ciemno zrobiło się na danej ulicy lub ulicach, wówczas można spodziewać się awarii lub planowanego wyłączenia energii elektrycznej. Firma PGE Dystrybucja, która zajmuje się dystrybucją energii elektrycznej na terenie Lublina, udostępnia informacje na bieżąco. 

Gdzie zgłosić brak prądu?

Informacji na temat bieżących awarii lub wyłączeń prądu można uzyskać, dzwoniąc na infolinię pogotowia energetycznego pod numerem telefonu 991 (dostęp całodobowy i bezpłatny). Dzwoniąc pod ten numer telefonu, możesz również zgłosić brak prądu.

Jak długo może trwać awaria prądu?

Planowana przerwa w dostawie prądu trwa zazwyczaj do 16 godzin, natomiast z reguły jest to tylko kilka godzin. Inna sprawa z nieplanowanymi awariami prądu – zazwyczaj nie przekraczają one 24 godzin. Nieplanowane przerwy w dostawie prądu w Lublinie trwają już więcej niż 24 godziny, są to jednak niezwykle rzadkie przypadki. Warto pamiętać, że jeżeli dostawca prądu przekroczy czas trwania przerwy w dostarczaniu energii, klientowi po złożeniu wniosku, mogą przysługiwać bonifikaty.

Warto również na okoliczność braku prądu przygotować sobie na wszelki wypadek świece i latarki zasilane bateriami, ponieważ przerwa w dostawie prądu może zdarzyć się w godzinach wieczornych.

Awaria prądu w Lublinie – gdzie i kiedy planowana jest przerwa w dostawie prądu w Lublinie?

Tu nie będzie prądu 23 LIPCA 2024 w Lublinie:

 • Aktualnie nie występują żadne awarie ani wyłączenia prądu na terenie Lublina.
ObszarGodziny wyłączenia

Polecamy również:

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Tu nie będzie prądu 26 sierpnia 2022 w Lublinie
  Brak planowanych wyłączeń prądu na ten dzień.

  Clickbait czy pomyłka autora?

  1. Materiał jest aktualizowany codziennie o aktualne informacje od PGE. Dlatego jednego dnia nie będzie planowanych wyłączeń, a innego będą informacje o przerwach.

 2. Lockdown energetyczna? Teorie spiskowe stają sie faktem.Pyk!!! Tak będzie częściej-niby przypadkiem

 3. W jakim celu dawać taki materiał jeżeli nie będzie wyłączeń. Ludzie czytają bez zrozumienia i cały dzień wydzwaniają dlaczego nie będzie prądu. Proponuję dać nr do redakcji i niech odbierają jak im się nudzi.