Przerwa w dostawie ciepła w Lublinie. Gdzie nie będzie ciepłej wody i ogrzewania?

Przerwa w dostawie ciepła w Lublinie. Zobacz, gdzie dziś nie będzie ciepłej wody i ogrzewania
Przerwa w dostawie ciepła w Lublinie. Zobacz, gdzie dziś nie będzie ciepłej wody i ogrzewania | fot. Adobe Stock

Przerwa w dostawie ciepła w Lublinie. Sprawdź, na jakich lubelskich osiedlach i ulicach nie będzie ciepłej wody i ogrzewania. Poniżej prezentujemy listę miejsc, gdzie planowana jest przerwa w dostawie ciepłej wody i ogrzewania, a także, w jakich godzinach można się tego spodziewać.

Kto odpowiada za dostawę ciepła na terenie Lublina?

W Lublinie za infrastrukturę do dystrybucji ciepła odpowiada Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. LPEC Lublin odpowiada za dostawę ciepła do mieszkań, szkół, szpitali, centrów handlowych, urzędów, budynków sakralnych i obiektów sportowych. LPEC dostarcza ciepło do prawie 75 proc. gospodarstw domowych w Lublinie, ogrzewając blisko 250 tysięcy jego mieszkańców. Firma eksploatuje obecnie 460 km sieci ciepłowniczych i ponad 2000 węzłów cieplnych.

LPEC do swoich klientów przesyła ciepło w postaci gorącej wody własnymi sieciami ciepłowniczymi. Dostarczane ciepło zużywane na cele centralnego ogrzewania, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz wentylacji.

Awaria ciepłej wody i przerwy w dostawie ogrzewania – najczęstsze przyczyny

Przerwa w dostawie ogrzewania i ciepłej wody Lublin może być spowodowana awarią sieci ciepłowniczej, ale nie zawsze jest to główny powód. Awaria ogrzewania i ciepłej wody w Lublinie to przypadek, którego często nie da się przewidzieć – nie zawsze wynikiem takiej awarii jest brak dostawy ogrzewania i ciepłej wody do odbiorców, co często czyni usterkę bardzo trudną do zlokalizowania.

Do najczęstszych przyczyn awarii ciepła w Lublinie można zaliczyć uszkodzenia sieci ciepłowniczych – ich naprawa wymaga zamknięcia całej lub częściowej sieci. Bardzo często na konkretnych odcinkach odbywają się także planowane z wyprzedzeniem remonty.

Co zrobić, gdy w kranie brak ciepłej wody, a grzejniki są zimne?

Zanim zadzwoni się po pomoc, warto przyjrzeć się komunikatom i ostrzeżeniom, które pojawiają się na stronie www.lpec.pl. Być może problemy z ogrzewaniem i ciepłą wodą są związane z zaplanowaną przerwą w dostawie. Warto też skontaktować się w pierwszej kolejności z administratorem budynku.

W sytuacji, gdy na stronie LPEC nie będzie informacji o planowanych pracach lub awarii, wtedy należy zgłosić fakt braku ciepłej wody na pogotowie cieplne pod numerem 993 (numer całodobowy) lub do Centrum Zgłoszeń LPEC (godz. 7:00 – 15:00) tel. 327 788 988.

Jak długo może nie być wody?

Czas awarii ciepłej wody i ogrzewania w Lublinie w dużej mierze zależy od lokalizacji źródła wycieku – czasami znajduje się ono w trudno dostępnym miejscu. Awaria ciepłej wody i ogrzewania może trwać od kilku godzin do kilku dni.

Awaria ciepła Lublin – gdzie i kiedy planowana jest przerwa w dostawie ciepłej wody i ogrzewania w Lublinie?

Przerwy w dostawach ciepła 21 CZERWCA 2024 w Lublinie:

ObszarGodziny wyłączenia
ul. Samsonowicza 3, 5, 7, 9, 11
ul. Nałkowskich 80B, 84, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102
04:30 do godzin popołudniowych

Polecamy również:

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ciągłe przerwy w dostawie ciepłej wody na tych samych ulicach. Za co płacą mieszkańcy?

  2. No i gdzie ta ciepła woda? Czy jeszcze nie ma tych godzin wieczornych? W lpc godziny wieczorne to 3 nad ranem?

  3. A kiedyś remont trwał cały miesiąc. Każdego roku przez miesiąc nie było cieplej wody. Ależ to było utrudnienie, szczególnie gdy były małe dzieci.