Matura 2024 z polskiego wyciekła? Internauci od kilku godzin szukają tych informacji

Maturzyści przed maturą z języka polskiego
Maturzyści przed maturą z języka polskiego | fot. Miasto Lublin

Matura 2024 z języka polskiego mogła wyciec do sieci na kilka godziny przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego. Internauci od rana szukają informacji m.in. o tym, czy moralność jest pojęciem subiektywnym. Sprawdziliśmy, jakie zagadnienia obecnie są wyszukiwane.

Matura 2024

We wtorek, 7 maja, rozpoczynają się matury 2024. W całym kraju przystąpi do nich około 263 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia. W 2024 r. egzamin maturalny (termin główny) będzie przeprowadzany od 7 do 24 maja, w tym:

  • część pisemna – od 7 do 24 maja,
  • część ustna – od 11 do 16 maja (z wyjątkiem 12 maja) oraz od 20 do 25 maja.

Egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się o godz. 9:00. Maturzyści będą mieli do dyspozycji 240 minut na rozwiązanie zadań, zgodnie z formułą 2023, lub 170 minut, zgodnie z formułą 2015.

Ile trzeba mieć punktów, żeby zdać maturę?

Żeby zdać maturę, maturzysta – niezależnie od tego, czy zdaje maturę w Formule 2023 (nowa matura), czy w Formule 2015 (stara matura) – musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych.

Wyciek matury 2024 z polskiego

Chociaż oficjalnie do arkuszy maturalnych nikt nie ma dostępu, to przed maturą z języka polskiego 2024 padło podejrzenie o wycieku arkusza maturalnego, ponieważ na kilka godziny przed egzaminem uczniowie zaczęli szukać w Google odpowiedzi na następujące pytania.

We wtorek 7 maja o godzinie 8:00 wśród tematów, wyszukiwanych przed maturą z języka polskiego znalazły się między innymi czy moralność jest pojęciem subiektywnym, motyw moralności w literaturze, subiektywizm w literaturze, indoktrynacja, obiektywizm, chocholi taniec symbol, motyw współpracy w literaturze, egoizm droga do zagłady czy sukcesu.

Google Trends to strona należąca do wyszukiwarki Google, w której możemy znaleźć najczęściej wyszukiwane tematy w ostatnich godzinach lub dniu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.