Słoneczny Wrotków przygotowuje się do sezonu. Kiedy otwarcie i jakie będą ceny?

Baseny na Słonecznym Wrotkowie | fot. MOSiR
PARTNER SERWISU

Poznaliśmy datę otwarcia kompleksu Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Zmianom ulegnie cennik, który pójdzie w górę.

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie przygotowuje się do rozpoczęcie sezonu na Słonecznym Wrotkowie. Otwarcie Słonecznego Wrotkowa zaplanowano na 24 czerwca, czyli tuż po zakończeniu roku szkolnego.

 

– To data analogiczna do wcześniejszych lat, kiedy ośrodek ruszał również po zakończeniu zajęć w szkołach – z wyłączeniem ubiegłego roku, gdy czerwiec był wyjątkowo upalny, co pozwoliło na otworzenie ośrodka wcześniej – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR.

 

Tegoroczna data otwarcia jest ściśle związana z pracami remontowymi prowadzonymi na Słonecznym Wrotkowie. – W tym roku prace obejmują wymianę systemu filtracji wody, która zasila baseny i inne wodne atrakcje ośrodka – informuje Bednarczyk.

 

W tym roku MOSiR nie podejmuje się konserwacja niecek basenowych. To zadanie zostało zaplanowane na przyszły rok. Powodem jest czas, którego nie wiele zostało.

 

– Po zakończeniu prac, konieczne będzie przeprowadzenie odbiorów, następnie napuszczenie wody do basenów i poddanie jej wszystkim koniecznym badaniom. Harmonogram tych działań został zaplanowany tak, żeby ośrodek mógł ruszyć właśnie 24 czerwca – mówi rzecznik MOSiR.

 

W tym roku właściciel obiektu nie planuje zmian w kształcie samego ośrodka. – Do dyspozycji naszych gości będą wszystkie atrakcje dostępne w poprzednich latach, a więc baseny, zjeżdżalnie, wodny plac zabaw, place zabaw na trawie i na piasku (plac piracki), a także strefa do wypoczynku z leżakami i pełna gastronomia – wylicza Bednarczyk.

 

Cennik Słoneczny Wrotków

Modyfikacji ulegnie za to cennik Słonecznego Wrotkowa. – Jesteśmy do tego zmuszeni z przyczyn niezależnych od MOSiR. Chodzi m.in. o zmiany w prawie pracy, które spowodowały radykalny wzrost kosztów ochrony czy obsługi ratowniczej – wyjaśnia Bednarczyk. Nowy cennik ma zostać ogłoszony z początkiem czerwca.

 

Sezon 2016

W ubiegłym roku Słoneczny Wrotków odwiedziło blisko 50 tysięcy osób. Kompleks był otwarty od 11 czerwca do końca sierpnia, a także w jeden z wrześniowych weekendów.

 

Rekordowe dni zeszłorocznego lata na to: 26.06 – 2997 osób, 2.07 – 2663 osoby i 31.07 – 2614 osób.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.