Startuje nowy cykl biegów w Lublinie. Organizuje je MOSiR i wszystkie odbędą się na stadionie lekkoatletycznym

Stadion lekkoatletyczny przy al. Piłsudskiego w Lublinie
Stadion lekkoatletyczny przy al. Piłsudskiego w Lublinie | fot. MOSiR

Startuje nowy cykl #biegnijlublin, na który składają się cztery imprezy dla biegaczy. W rywalizacji brać udział będą zarówno dorośli, jak i dzieci. Pierwsze zawody w niedzielę, 19 maja, na stadionie lekkoatletycznym. Internetowe zapisy trwają do czwartku, 15 maja. Koszt wynosi 35 lub 45 zł.

Startuje #biegnijlublin

Cykl imprez biegowych #biegnijlublin jest organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie i składa się z czterech imprez biegowych na dystansie od 50 metrów do 4,5 km, zawodów dla dorosłych oraz biegów dziecięcych i młodzieżowych.

„Głównym celem zawodów jest promowanie aktywności fizycznej poprzez bieganie, czyli najprostszą formę ruchu i zdrowego trybu życia. Cykl naszych imprez biegowych cieszy się każdego roku ogromną popularnością i zainteresowaniem, zarówno małych, jak i dorosłych biegaczy” – mówi Aleksandra Romańska, rzecznik prasowy MOSiR.

Tegoroczny cykl imprez rozpocznie się 19 maja zawodami biegowymi Dziecięca Liga #biegnijlublin 2024 na dystansie od 50 do 400 metrów w zależności od wieku zawodnika. W tych zawodach mogą wziąć udział dzieci i młodzież urodzone w 2012 roku i młodsze. Druga runda zawodów zostanie rozegrana 6 października. Opłata startowa wynosi od 35 zł do 50 zł w zależności od terminu wpłaty.

16 czerwca odbędzie się wydarzenie Lublin Tętni Dobrem – pierwszy bieg promujący honorowe krwiodawstwo. Będą to otwarte zawody dla dorosłych oraz dla dzieci połączone z eventem promującym idee oddawania krwi i jej składników. Dystans dla dorosłych 4,5 km (symbolizujący 450 ml oddanej krwi podczas 1 donacji), dla dzieci od 50 do 200 metrów w zależności od wieku zawodnika. Udział w zawodach będzie bezpłatny.

8 września zaplanowano Rodzinne Sztafety Biegowe z piknikiem rodzinnym. Całodniowe wydarzenie w formie festynu dla całych rodzin, podczas którego najważniejsza będzie zabawa i promocja zdrowego stylu życia. Głównym punktem programu będą zawody rodzinnych sztafet biegowych. W tym przypadku zostały zaplanowane dystanse od 400 do 800 metrów. Wysokość opłaty startowej nie jest jeszcze znana.

Zapisy trwają

„Wszystkie imprezy odbędą się na lubelskim Stadionie Lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego w Lublinie. Zapisy na poszczególne wydarzenia będziemy rozpoczynać na około miesiąc terminem zawodów” – informuje Aleksandra Romańska.

Obecnie MOSiR prowadzi zapisy na pierwszą rundę Dziecięcej Ligi. Szczegółowe informacje dotyczące imprez i zapisów są dodawane na stronie internetowej biegnij.lublin.eu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.