W niedzielę Wiosenna Dycha. Biegaczy spotkamy w rejonie Zalewu Zemborzyckiego. Kierowców czekają utrudnienia

Wiosenna Dycha nad Zalewem Zemborzyckim
Wiosenna Dycha nad Zalewem Zemborzyckim | fot. materiały organizatora

Zawody biegowe Wiosenna Dycha odbędą się nad Zalewem Zemborzyckim. To 10 kilometrów na płaskiej szybkiej trasie​, posiadającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Obecność biegaczy spowoduje zamknięcie dla ruchu ul. Krężnickiej. Szczegóły poniżej.

W niedzielę Wiosenna Dycha nad Zalewem Zemborzyckim

Wiosenna Dycha z Aliplastem to bieg na dystansie 10 km, który odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia nad Zalewem Zemborzyckim. Trasa biegu posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Start biego o godz. 10:00 w rejonie prywatnego parkingu na al. Kazimierza Bryńskiego (niedaleko polany gilowej).

Zawodnicy biegną ul. Krężnicką, ul. Cienistą i wrócą ścieżką pieszo-rowerową przy Zalewie. Meta w okolicy Słonecznego Wrotkowa. Tak jak podczas ostatniej edycji ul. Krężnicka na czas biegu będzie wyłączona z ruchu. Podobnie ścieżka rowerowa wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego.

Trasa biegu Wiosenna Dycha z Aliplastem nad Zalewem Zemborzyckim
Trasa biegu Wiosenna Dycha z Aliplastem nad Zalewem Zemborzyckim | fot. materiały organizatora

Na ten moment na niedzielny bieg zapisało się około 650 biegaczy. Internetowe zapisy są prowadzone do 16 kwietnia do godz. 23:59. Organizatorzy biegu przewidują możliwość rejestracji na bieg także w Biurze Zawodów, jednak na ten moment nie wiadomo, ile będzie dostępnych pakietów – cena 80 zł.

Bieg będzie miał wymiar charytatywny. Połowa dochodu pochodzącego z opłaty startowej zostanie przekazana na rzecz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Lublinie. Tegoroczna edycja biegu wesprze, aż trzech beneficjentów:

  • Przedszkole Specjalne nr 11 w Lublinie
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Lublinie
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 w Lublinie

Zmiany w kursowaniu autobusów

W związku z organizowanymi w niedzielę zawodami biegowymi obowiązują następujące zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej:

Linia nr 8:

  • Kurs z godz. 9:39 z przystanku Okopowa skrócony do pętli Żeglarska
  • Kurs z godz. 9:46 z Zemborzyc Górnych nie zostanie wykonany na odcinku Zemborzyce Górne – Żeglarska. Autobus obsłuży wyłącznie odcinek Żeglarska (odjazd o godz. 10:27) – Okopowa

Linia nr 25:

  • Kurs z godz. 9:27 z przystanku Rondo Lubelskiego Lipca 03 skierowany na objazd: …- Romera – Nałkowskich – Żeglarska – przejazd przez pętlę Żeglarska wraz z obsługą przystanku Żeglarska 01,  – Żeglarska – Osmolicka – Prawiedniki

Ponadto możliwe jest chwilowe wstrzymanie ruchu na trasie linii nr 78 podczas realizacji kursu z godz. 10:16 z Zemborzyc Podleśnych. Kurs zostanie wykonany w całości.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.