Stadion żużlowy w Lublinie ze zmienioną nazwą. Jest nowy sponsor tytularny

Stadion żużlowy Z5 przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie
Stadion żużlowy Z5 przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie | fot. UM Lublin

Best Auto Arena – taką nazwę do końca roku będzie mieć stadion żużlowy przy Al. Zygmontowskich. Firma jest również sponsorem klubu żużlowego Orlen Oil Motor Lublin. Pierwszy mecz lubelskich żużlowców w Lublinie już w najbliższy piątek.

Best Auto Arena zamiast Z5

Dotychczasowa nazwa stadionu żużlowego Z5 pochodzi od skrótu jego adresu – Al. Zygmuntowskie 5. Już wiadomo, że do końca tego roku stadion będzie mieć nową nazwę. Wynika to umowy pomiędzy Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lublinie, który zarządza miejskim obiektem, a firmą Best Auto, dealerem marki BMW.

„Jako operator Stadionu Miejskiego przy Al, Zygmuntowskich 5, na którym trenuje i rozgrywa swoje mecze drużyna aktualnego Mistrza Polski, Orlen Oil Motor Lublin, informujemy o tym, że wypełniając zobowiązania wynikające z umowy partnerskiej, na mocy której partner ma prawo nadania nazwy stadionowi, wyraziliśmy zgodę na propozycję partnera” – informuje Aleksandra Romańska, rzecznik prasowy MOSiR w Lublinie.

Firma Best Auto wykorzystując swoje umowne uprawnienia zaproponowała nazwę Best Auto Arena. Od tej pory, do końca 2024 roku, obiekt będzie się tak nazywał. Przypomnijmy, że lubelski dealer BMW jest też sponsorem lubelskich żużlowców. To właśnie jego autami poruszają się zawodnicy i zarząd lubelskiego klubu żużlowego.

Pierwszy mecz tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi w Lublinie już w najbliższy piątek, 19 kwietnia. O godz. 20:30 Orlen Oil Motor Lublin podejmie gości z Gorzowa Wielkopolskiego – ebut.pl Stal Gorzów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.