Ukradł 200 kg gazu z cysterny kolejowej. Wpadł podczas kontroli drogowej

PARTNER SERWISU

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali do kontroli samochód marki Volkswagen. Jak się okazało, kierowca przewoził 13 butli wypełnionych gazem z kradzieży.

Zdarzenie miało miejsce 4 grudnia w miejscowości Kobylany w powiecie bialskim. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Terespolu, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen, którym podróżował 25-letni obywatel Polski.

W trakcie czynności kontrolnych funkcjonariusze ujawnili w przestrzeni bagażowej jego pojazdu, 13 butli gazowych z zawartością gazu propan butan oraz urządzenie służące do przetłaczania gazu. Kierowca pojazdu zapytany przez funkcjonariuszy o pochodzenie przewożonych przedmiotów, oświadczył że butle gazowe są jego własnością a ich zawartość pochodzi z kradzieży.

Mężczyzna został zatrzymany, w rozmowie z funkcjonariuszami wyznał, iż kradzieży gazu dokonał na terenie portu przeładunkowego paliw płynnych w pobliżu m. Kobylany z wagonu kolejowego typu cysterna. Wstępnie ustalono, iż mężczyzna skradł około 200 kg gazu propan butan o wartości 500 zł.

Urządzenie służące do przetłaczania gazu | fot. Straż Graniczna

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.