Zbierał zrzuty poroży… I ukradł trzy fotopułapki

poroża, zatrzymany za kradzież fotopułapek
fot. KMP Biała Podlaska

Za kradzież trzech fotopułapek o wartości ponad 2 tys. zł odpowie 52-latek. Amator cudzego mienia przyznał, że zwrócił na nie uwagę, gdy szukał w lesie zrzutów poroży…

W domu miał nie tylko fotopułapki

Policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące kradzieży fotopułapek Do zdarzenia doszło na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Połoski. Zgłaszający przyznał, że ostatnie zdjęcia z urządzeń otrzymał w grudniu ubiegłego roku oraz styczniu br. Wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę ponad 2 tys. zł.

Z ustaleń kryminalnych wynikało, że udział w tym zdarzeniu może mieć 52-letni mieszkaniec gm. Piszczac. Na miejscu policjanci potwierdzili posiadane informacje. W miejscu jego zamieszkania zabezpieczyli skradzione fotopułapki jak też bezprawnie pozyskane trofea myśliwskie.

fotopułapki
fot. KMP Biała Podlaska

W trakcie rozmowy z policjantami 52-latek oświadczył, że regularnie szuka w lesie zrzutów poroży. To wówczas zauważył zamontowane fotopułapki, które postanowił ze sobą zabrać. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie zarówno za kradzież jak też bezprawnie pozyskane trofeum zwierzyny łownej. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.