Łobuz kocha najbardziej. Zamiast kupić bukiet dla ukochanej, włamał się do kwiatomatu. Policjanci zatrzymali 25-latka

Zamość. Ukradł bukiet dla partnerki z kwiatomatu
Zamość. Ukradł bukiet dla partnerki z kwiatomatu | fot. KMP Zamość

Mieszkaniec Zamościa włamał się do kwiatomatu. Policjanci szybko go zatrzymali, odzyskali również skradzione kwiaty, które zdążył już wręczyć swojej partnerce. Mężczyzna został zatrzymany i stanie przed sądem. Jaka kara mu grozi?

Włamał się do kwiatomatu

Do zdarzenia doszło w czwartek (21.03). Dyżury zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do znajdującego się w Zamościu kwiatomatu. W nocy nieznany sprawca wybił szybę w kwiatomacie i zabrał bukiet kwiatów o wartości 150 złotych. Właściciel kwiatomatu oszacował wartość poniesionych start na łączną kwotę 3650 złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni i w ramach prowadzonych działań ustalili osoby biorące udział w tym zdarzeniu. Po kilku godzinach od zgłoszenia, do sprawy zostali zatrzymani dwaj mieszkańcy Zamościa w wieku 25 i 26-lat. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali również skradziony bukiet, który jeden z nich zdążył już wręczyć swojej partnerce.

„Romantyk” stanie przed sądem

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego jednemu z zatrzymanych przedstawiono zarzuty. Za kradzież z włamaniem i uszkodzenie mienia odpowie 25-latek. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do winy. Teraz jego gest może go słono kosztować.

Sprawa trafi do sądu, który zadecyduje o ostatecznym wyroku. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduję karę do 10 lat pozbawienia wolności, a za uszkodzenie cudzej rzeczy – do 5 lat.

Skradziony bukiet z kwiatomatu w Zamościu
Skradziony bukiet z kwiatomatu w Zamościu | fot. KMP Zamość

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.