Ewakuacja w Białej Podlaskiej. Podczas prac ziemnych znaleziono cztery ok. 100-kilogramowe bomby lotnicze. Saperzy w akcji

Ujawnione bomby lotnicze podczas prac ziemnych przy ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej
Ujawnione bomby lotnicze podczas prac ziemnych przy ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej | fot. KMP Biała Podlaska

Podczas prac ziemnych na terenie budowy stacji paliw przy ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej ujawniono cztery około 100-kilogramowe bomby lotnicze z okresu II wojny światowej. Zarządzono ewakuacją mieszkańców, na miejscu są już saperzy.

Niewybuchy w Białej Podlaskiej

Do zdarzenia doszło we wtorek (23.04) w Białej Podlaskiej. Po południu dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące znalezienia podczas prac ziemnych przy ul. Sidorskiej 61 przedmioty przypominające niewybuchy. Na miejsce skierowany został funkcjonariusz Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, który potwierdził tę informację.

Znalezione przedmioty to 4 niewybuchy bomb lotniczych z okresu II wojny światowej o długości około 80-100 cm i wadze około 100 kilogramów. Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne miejsce przed dostaniem się do niego osób postronnych. O znaleziskach powiadomiono także saperów z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Akcję usunięcia niewybuchów z placu budowy stacji paliw zaplanowano na środę (24.04) od godz. 9:00. Prezydent Białej Podlaskiej zarządził ewakuację mieszkańców w odległości ok. 500 metrów od miejsca ujawnienia niewybuchów. Miejscem schronienia ewakuowanej ludności jest hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Leszczynowej w Białej Podlaskiej.

Obecnie saperzy podejmują niewybuchy celem ich przewiezienia i dalszej neutralizacji. Saperzy sprawdzą też, czy pobliski teren nie skrywa kolejnych niebezpiecznych przedmiotów. Na czas prowadzonych czynności nastąpiło całkowite zamknięcie dla ruchu tej części miasta. Komunikacja miejska została skierowana na objazdy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.