„Amator cudzego mienia” będzie odpowiadał w warunkach recydywy

alkohol
fot. KMP Biała Podlaska

Policjanci zatrzymali 31-latka podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniem oraz usiłowań włamań do piwnic na terenie miasta. Odzyskali też część skradzionego mienia.

Na swoim koncie ma więcej przewinień…

W minioną środę bialscy kryminalni uzyskali informację, z której wynikało, iż 31-letni mieszkaniec miasta może posiadać przy sobie narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany na terenie miasta, gdy podróżował osobową Hondą. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili przy nim biały proszek. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to mefedron.

samochód z przyczepką
fot. KMP Biała Podlaska

Ustalili również, że na koncie 31-latka figuruje zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo z uwagi na zachowanie mężczyzny istniało uzasadnione podejrzenie, że mógł prowadzić pojazd pod wpływem narkotyków, zostało wykonane badanie. Potwierdziło ono obecność tych środków w jego organizmie. Od 31-latka pobrana została również krew na zawartość substancji zabronionych w jego organizmie.

Dodatkowo wspólne działania policjantów zwalczających przestępczość przeciwko mieniu oraz kryminalnych pozwoliły na ustalenie, że mężczyzna podejrzany jest o szereg kradzieży z włamaniem do piwnic oraz usiłowań, do których doszło w ubiegłym i bieżącym roku na terenie miasta. Straty zostały wycenione na kwotę ponad 6 tys. zł. Policjanci odzyskali cześć skradzionego mienia.

zestaw kluczy
fot. KMP Biała Podlaska

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. W przypadku kradzieży z włamaniem odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.