27-letnia obywatelka Ukrainy zatrzymana za liczne kradzieże sklepowe

zatrzymana za kradzieże 27-letnia obywatelka Ukrainy
fot. KMP Chełm

Z półek zabierała głównie duże ilości artykułów spożywczych. Wartość utraconego mienia oszacowana na kwotę blisko 16 000 zł.

Tymczasowy areszt za liczne kradzieże sklepowe

W ubiegłym tygodniu dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej, do której doszło w jednym z supermarketów w Chełmie. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Z relacji personelu wynikało, że jedna z klientek po zrobieniu zakupów próbowała z wózkiem opuścić teren sklepu bez zapłaty za znajdujące się w nim produkty.

Została ujęta przez pracowników ochrony i przekazana interweniującym policjantom. Funkcjonariusze ustalili, że to 27-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta została zatrzymana.

Jeszcze tego samego dnia policjanci kryminalni ustalili, że to nie jedyne jej przewinienie. Pod koniec ubiegłego roku dokonała kilku innych kradzieży, również na terenie supermarketów w Chełmie. Produkty, które zabierała ze sklepowych półek to głównie duże ilości artykułów spożywczych. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na łączną kwotę blisko 16 tysięcy złotych.

Kobieta usłyszała już zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Została też doprowadzona do sądu, który przychylił się do wniosku śledczych i postanowił zastosować wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.