Policjanci przyszli do domu poszukiwanego. Zostali zaatakowani przez jego syna i kolegę

Napadli na funkcjonariuszy policji | fot. KPP Chełm

Interwencja policjantów związana z zatrzymaniem poszukiwanego 44-latka w jego miejscu zamieszkania zakończyła się zatrzymaniem dodatkowych trzech osób.

We ubiegły wtorek policjanci z Komisariatu Policji w Rejowcu pojechali do jednego z mieszkań w Rejowcu Fabrycznym, gdzie według ich ustaleń ma ukrywać się poszukiwany 44-latek.

– Mężczyzna miał zostać doprowadzony do zakładu karnego, gdyż ma do odbycia karę 150 dni pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece – wyjaśnia podkom. Ewa Czyż z chełmskiej policji.

W mieszkaniu oprócz poszukiwanego była też jego 42-letnia żona, 17-letni syn i 29-letni znajomy. – Osoby te utrudniały funkcjonariuszom prowadzone czynności. Blokowały wyjście z mieszkania, szarpały za mundury, odpychały ich i odciągały zatrzymanego – relacjonuje Ewa Czyż.

W pewnej chwili obecni tam mężczyźni zaatakowali jednego z policjantów uderzając go i kopiąc. Funkcjonariusze wyprowadzili poszukiwanego z mieszkania. Zatrzymali również pozostałe osoby znajdujące się w mieszkaniu.

– Kobieta usłyszała zarzut wywierania wpływu na czynności urzędowe. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. 17 i 29-latek zostali doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego – dodaje Ewa Czyż.

Za przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Powinni im wyjebać po kilka kul w potylicę, a nie na odsiadkę za podatki obywateli