W przyszłym tygodniu Lublinalia. Na początek – korowód studencki. W tym roku jego uczestnicy przejdą nową trasą

Korowód studencki w Lublinie
Korowód studencki w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Już w czwartek, 2 maja, studenci otrzymają symboliczne klucze do miasta i rozpocznie się kolejna edycja Lubelskich Dni Kultury Studenckich. Podobnie jak w ubiegłych latach, w tym roku również nie zabraknie wielkiego korowodu studentów, koncertów oraz imprez towarzyszących.

Korowód studencki w Lublinie 2024

Zgodnie z tradycją Lubelskie Dni Kultury Studenckiej rozpoczną się od przemarszu wielkiego korowodu studentów. Pochód symbolicznie przejmie władzę w Lublinie, a tuż po nim odbędą się koncerty na terenach zielonych Browaru Perła w ramach Lublinaliów. Na scenie wystąpią m.in. Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Kizo, Zeamsone, Organek czy Kayah.

Zobacz szczegóły: Lublinalia 2024. Kto wystąpi i o której godzinie? Gdzie kupić bilety?

Korowód studencki w tym roku przemaszeruje ulicami Lublina, jednak jego trasa będzie zmodyfikowana. W poprzednich latach korowód studencki inaugurował koncerty Juwenaliowe i jego uczestnicy maszerowali na tereny zielone Politechniki Lubelskiej. Jednak w tym roku pierwszą imprezą organizowaną w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej są Lublinalia. Dlatego trasa korowody została zmieniona.

Zbiórka uczestników korowodu studenckiego będzie miała miejsce tradycyjnie na Placu Litewskim o godz. 15:00. Następnie korowód przejdzie ulicami: Krakowskie Przedmieście – Al. Racławickie – Sowińskiego, Głęboka, Narutowicz i pl. Wolności. Po zakończonym korowodzie jego uczestnicy przejdą ul. Bernardyńską w kierunku Browaru Perła.

Przemarsz uczestników ulicami powinien odbywać się jednym pasem ruchu na zasadach ruchu kolumny pieszych. Na trasie przemarszu, w miejscu skrzyżowań ulic, możliwe jest wstrzymanie ruchu pojazdów przez policję na czas niezbędny do przejścia kolumny pieszych.

Motywem przewodnim tegorocznego korowodu jest DZIKI ZACHÓD.

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej 2024 – POZOSTAŁE KONCERTY:

Zamknięcie ulicy Bernardyńskiej

W dniach 2-4 maja w godz. 15:00-01:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Bernardyńskiej w Lublinie. Zmiana będzie polegać na wyłączeniu z ruchu ul. Bernardyńskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Miedzianą do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego/ul. Zamojską z dopuszczeniem komunikacji miejskiej kierowanej wahadłowo przez uprawnionych sygnalistów.

Ruch z ul. Bernardyńskiej zostanie skierowany w ul. Dolną Panny Marii, kierowcy jadący od strony ul. Narutowicza dojadą do samego zamknięcia, po czym zostaną skierowani w ul. Miedzianą. Kierowcy jadący od ul. Zamojskiej zostaną skierowani na objazd przez ul. Rusałka.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.