Żywcem ugotowali ptaki. Nieletni w rękach policji, są pierwsze zarzuty. „Jakbym miał cofnąć czas, to nie nagrałbym tego”

Nastolatkowie żywcem ugotowali ptaki na ognisku
Nastolatkowie żywcem ugotowali ptaki na ognisku | fot. screen z nadesłanego nagrania

Złapali ptaki w siatkę, a następnie żywcem je ugotowali na ognisku – taką rozrywkę znaleźli sobie nastolatkowie z powiatu włodawskiego podczas sobotniego ogniska. Dzięki udostępnionemu w sieci nagraniu policjantom szybko udało się ustalić i zatrzymać sprawców. Usłyszeli oni pierwsze zarzuty.

Nastolatkowie znęcali się nad złapanymi ptakami

Wracamy do sprawy nastolatków znęcających się nad ptakami, którzy finalnie postanowili żywcem je ugotować na ognisku. Wszystko nagrali, a następnie postanowili pochwalić się swoim znajomym, udostępniając nagrania w mediach społecznościowych. Cała relacja tego zdarzenia wypłynęła jednak poza okręg znajomych i dotarła m.in. do Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

„Niezwłocznie policjanci przystąpili do ustalenia i zabezpieczenia wszystkich dowodów w sprawie. Aktualnie ustalamy czas zdarzenia i wykonujemy czynności związane z przesłuchaniem świadków. W sprawę zamieszanych jest 9 osób nieletnich z powiatu włodawskiego. Nastolatkowie są w wieku od 14 do 16 lat” – mówi asp. sztab. Kinga Zamojska-Prystupa, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

O tym pisaliśmy tu: Nastolatkowie znęcali się nad ptakami. Żywcem ugotowali je na ognisku. Policjanci zatrzymali 9 nieletnich w wieku od 14 do 16 lat

Usłyszeli pierwsze zarzuty

Śledczy ustalili, że do zdarzenia doszło w sobotę, 6 kwietnia. Jak nas poinformowano, na ten moment przesłuchano 3 osoby, którym przedstawiono zarzuty.

16-latek usłyszał zarzut z art. 53 pkt 1 Prawa łowieckiego, który mówi „Kto poluje na przelotne ptactwo łowne na wybrzeżu morskim w pasie 3000 m od brzegu w głąb morza lub 5000 m w głąb lądu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5”.

Natomiast dwóch 15-latków usłyszało po dwa zarzuty. Pierwszy z Ustawy o ochronie zwierząt dotyczący znęcania się nad zwierzętami, a drugi z art. 181 p. 3 Kodeksu karnego („Kto niezależnie od miejsca czynu niszczy lub uszkadza rośliny, zwierzęta, grzyby pozostające pod ochroną gatunkową lub ich siedliska, powodując istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”).

Pozostali zatrzymani nieletni nie zostali jeszcze przesłuchani. „Wykonujemy czynności i ustalamy dokładne okoliczności” – mówi asp. sztab. Kinga Zamojska-Prystupa. Po zakończeniu postępowania sprawa zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich we Włodawie.

„Jakbym miał cofnąć czas, to nie nagrałbym tego”

Do naszej redakcji trafiło kolejne nagranie przedstawiające głosówkę jednego z zatrzymanych do sprawy znęcania się nad ptakami.

„Szczerze, gdyby nie te głosówki to totalnie miałbym wy*ebane, a przez te głosówki wyszedłem na z*eba. Jestem sławny i jak się z tym czuję? No jestem sławny. Jakbym miał cofnąć czas, to zrobiłbym to tak, że nie nagrałbym tego. Ch*jowo zrobiliśmy, no wiadomo. No więc żałuję, no trochę, ale nie będę miał nabrudzone w papierach, i to jest najważniejsze” – komentuje jeden z zatrzymanych nieletnich w nagranej głosówce.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.