Nastolatkowie znęcali się nad ptakami. Żywcem ugotowali je na ognisku. Policjanci zatrzymali 9 nieletnich w wieku od 14 do 16 lat

Nastolatkowie znęcali się nad złapanymi ptakami, ugotowali je żywcem na ognisku
Nastolatkowie znęcali się nad złapanymi ptakami, ugotowali je żywcem na ognisku | screeny z nadesłanego nagrania

Nagranie, które trafiło do sieci, szybko wpadło w ręce policjantów z Włodawy. Przedstawia ono „znudzonych” nastolatków, którzy w ramach rozrywki postanowili poznęcać się nad złapanymi w podbierak wędkarski ptakami. Finalnie ugotowali żywcem ptaki na ognisku. Wszyscy zostali już zatrzymani.

Znęcali się nad złapanymi w siatkę ptakami

Nagranie, o którym mowa, trafiło również do naszej redakcji. Przedstawia ono grupę młodych osób, która znalazła sobie niecodzienną rozrywkę podczas wieczornego/nocnego ogniska, prawdopodobnie w obecności alkoholu. W podbierak wędkarski „z nudów” łapali ptaki, które w Polsce są pod ochroną.

Pierwsza część nagrania przedstawia sytuację, w której samiec zięby został schowany w siatkę, po czym przygnieciono go do ziemi. Nastolatkowie zebrani wokół krzyczą „ptaszek”, „dawaj badyla i do ogniska i do spalenia go”, „do wody go”. Jeden z uczestników spotkania protestuje, mówiąc „nie róbmy mu tego” oraz „ja się nie zgadzam”, jednak obyło się bez reakcji na jego słowa pozostałej grupy.

Druga część nagrania to już moment, gdy nastolatkowie przy pomocy szczypiec wyciągają z garnka z wrzącą wodą ugotowane ptaki na ognisku. Na nagraniu możemy ujrzeć gotujące się w wodzie minimum 3 ptaki.

„Dla beki lol, jesteśmy facetami […]. Złapaliśmy go taką siatką na ryby, zaj**baliśmy mu butelką piwa, ale nie wiem, czy był żywy. Jak był żywy to lepiej, bo ku*wa się gotował” – podsumowuje zajście jeden z uczestników tego spotkania.

Policja zatrzymała nieletnich

Nagranie w poniedziałek (08.04) trafiło w ręce włodawskiej komendy. Policjanci operacyjni trafili na nie całkowicie przypadkiem.

„Niezwłocznie policjanci przystąpili do ustalenia i zabezpieczenia wszystkich dowodów w sprawie. Obecnie ustalamy czas zdarzenia i wykonujemy czynności związane z przesłuchaniem świadków. W sprawę zamieszanych jest 9 osób nieletnich z powiatu włodawskiego. Nastolatkowie są w wieku od 14 do 16 lat” – mówi asp. sztab. Kinga Zamojska-Prystupa, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Jak ustaliliśmy, wśród zatrzymanych są uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych we Włodawie, oraz dwóch liceów z Lublina. Policjanci z Włodawy zabezpieczyli również narzędzia, którymi nastolatkowie posługiwali się: podbierak wędkarski, szczypce i garnek.

Sprawa trafi do Sądu Rejonowego we Włodawie III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Taki sam wymiar kary grozi za zniszczenia w świecie zwierzęcym w znacznych rozmiarach.

AKTUALIZACJA: Żywcem ugotowali ptaki. Nieletni w rękach policji, są pierwsze zarzuty. „Jakbym miał cofnąć czas, to nie nagrałbym tego”

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. przecież i tak im nic nie zrobią bo są młodzi w tym pół państwie, tu tylko jak jesteś z opozycji grozi kara

  2. Sku_wiele ! Teraz ich trzeba wsadzić do gara i żywcem ugotować ! Życie za życie powinno być!

  3. Czyn haniebny owszem. Powinni ponieść konsekwencje. I powinni ich wykastrować by nie rozmnażała się taka głupota! A ja bym chciał wiedzieć co sądzicie o miłośnikach owoców morza? Ich też należałoby postawić przed sądem! I kucharzy wybitnych restauracji! Myślicie, że jak się gotuje homary, kraby, raki, małże, ośmiorniczki??? Bo z tego co mi wiadomo to nażywca!

  4. Zwyrole, dożywocie dla nich, takie jednostki nie mogą żyć w społeczeństwie. Za znęcanie się nad najsłabszymi powinny być najwyższe kary.

  5. Wsadzic morde do wrzatku lub 10 lat w pierdlu do wyboru. Jedyna sluszna kara. Najgorsze, ze jak chce sie wymierzyc sprawiedliwosc samemu, to mozna sobie tyko spie*dolic zycie.