Ukrywał narkotyki w wynajmowanym mieszkaniu. 33-latek był poszukiwany do odbycia kary roku więzienia

Policjanci zatrzymali poszukiwanego 33-latka w jednym z mieszkań w dzielnicy Za Cukrownią
Policjanci zatrzymali poszukiwanego 33-latka w jednym z mieszkań w dzielnicy Za Cukrownią | fot. KWP Lublin

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 33-latkowi, który w wynajmowanym mieszkaniu w Lublinie posiadał amfetaminę, marihuanę, mefedron, haszysz oraz tabletki ekstazy. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary roku pozbawienia wolności.

W wynajmowanym mieszkaniu miał narkotyki

Do zatrzymania doszło w poniedziałek (15.04) w jednym z mieszkań w dzielnicy Za Cukrownią w Lublinie. Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie na podstawie własnych ustaleń wspólnie z kryminalnymi z III Komisariatu Policji w Lublinie zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Niemce. Funkcjonariusze podejrzewali, że w mieszkaniu, w którym ukrywa się poszukiwany 33-latek, mogą znajdować się znaczne ilości narkotyków

Podczas przeszukania mieszkania policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 1,5 kilograma amfetaminy, marihuany, mefedronu i haszyszu. Amfetamina ukryta była w zamrażalniku. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze 18 tabletek ekstazy. Ponadto 33-latek był poszukiwany do odbycia kary roku pozbawienia wolności za krótkotrwałe użycie pojazdu znacznej wartości.

„Do tego przestępstwa doszło w 2022 r. na terenie powiatu świdnickiego. Mężczyzna wykorzystał chwilową nieuwagę właściciela pojazdu i odjechał z jednej ze stacji paliw samochodem marki Renault Captur o wartości 80 tys. zł” – przypomina podkom. Kamil Karbowniczek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Grozi mu do 10 lat więzienia

Zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Jeszcze w środę (17.04) zostanie też doprowadzony do sądu z wnioskiem policji i prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ZDJĘCIA

Zabezpieczone pieniądze i marihuana
Zabezpieczone pieniądze i marihuana | fot. KWP Lublin
Mężczyzna ukrywał amfetaminę w zamrażarce
Mężczyzna ukrywał amfetaminę w zamrażarce | fot. KWP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.