Kraśnik: Uczniowie w czasie wagarów okradali garaże na terenie miasta

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock
PARTNER SERWISU

Policjanci z Kraśnika zatrzymali czterech nastolatków w wieku 17 i 18 lat, którzy w czasie wagarów postanowili włamać się do dwóch garaży na terenie miasta.

Do zdarzenia doszło 29 listopada na terenie Kraśnika. Kraśniccy policjanci zostali poinformowani o dwóch włamaniach do garaży, a także o kradzieży stamtąd różnych rzeczy. Niedługo po tym ustalono, że ktoś usiłował również włamać się do dwóch innych garaży.

Policjanci ustalili podejrzanych i zatrzymali czterech uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kraśnickiego w wieku 17 i 18 lat. Jak wstępnie ustalono, w trakcie wagarów od zajęć lekcyjnych, postanowili oni urozmaicić swój czas wolny włamaniami do garaży, skąd ukradli m.in. różne elektronarzędzia oraz kask motocyklowy.

Mundurowi z Kraśnika odzyskali sprzęt wartości ok. 2000 złotych. Oprócz tego, u jednego z zatrzymanych 17-latków podczas przeszukania ujawniono marihuanę, za co też będzie musiał odpowiedzieć.

Sprawcom przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem, ponadto jeden z nich będzie odpowiadał za posiadanie środków odurzających. Przyznali się do zarzucanych im czynów. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.