Okazja dla fanów komunikacji. ZTM organizuje zwiedzanie nowego Dworca Lublin i zajezdni trolejbusowej. Obowiązują zapisy

Zwiedzanie zajezdni trolejbusowej MPK Lublin
Zwiedzanie zajezdni trolejbusowej MPK Lublin | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie z okazji organizowanych Dni Otwartych zaprasza wszystkich chętnych na zwiedzanie z przewodnikiem nowego dworca autobusowego. Fani komunikacji będą mieli okazję odwiedzić zajezdnię trolejbusową.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Lublinie

W dniach 10-11 maja w Lublinie odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Z tej też okazji Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przygotował dla mieszkańców i fanów komunikacji dwie atrakcje: zwiedzanie z przewodnikiem budynku nowego Dworca Lublin oraz zwiedzanie zajezdni trolejbusowej MPK Lublin przy ul. Grygowej.

Zwiedzanie Dworca Lublin

Zwiedzanie Dworca Lublin zaplanowano 10 i 11 maja. W piątek 10 maja zwiedzanie odbędzie się o godz. 10:00, 11:00 i 12:00. Natomiast w sobotę 11 maja o godz. 13:00, 14:00 i 15:00. Zbiórka uczestników 5 minut przed rozpoczęciem zwiedzania na parterze przy kasach dworca. Uczestników wydarzenia oprowadzać będzie Magdalena Łuczyn, przewodniczka inspiracji.

„Moją codziennością jest odkrywanie nietuzinkowych miejsc, zapomnianych zaułków, skrótów i pięknych widoków. Tymi małymi odkryciami dzielę się później z uczestnikami moich spacerów. Staram się uchwycić i przekazać jak najwięcej informacji o Lublinie z trochę innej, niecodziennej perspektywy. Idąc ze mną na spacer, poznacie inne, mniej klasyczne oblicze miasta!” – mówi o sobie Magdalena Łuczyn.

Zwiedzanie zajezdni trolejbusowej MPK Lublin

Zwiedzanie zajezdni trolejbusowej przy ul. Grygowej to atrakcja przygotowana przez ZTM wspólnie z miejskim przewoźnikiem – MPK Lublin. Wyjątkową atrakcję dla fanów komunikacji zaplanowano na piątek 10 maja o godz. 10:00 i 11:00. Uczestnicy powinni zebrać się 5 minut przed rozpoczęciem zwiedzania przy szlabanie przed wejściem do zajezdni.

Zapisy

Zapisy na zwiedzanie budynku dworca i zajezdni są prowadzone wyłącznie pod adresem mailowy [email protected]. W treści należy podać nazwę obiektu do zwiedzania (Dworzec Lublin lub zajezdnia trolejbusowa), datę zwiedzania, godzinę oraz imię i nazwisko uczestnika. ZTM czeka na zgłoszenia do 9 maja 2024 r. do godz. 12:00.

Szczegóły dotyczące zapisów i klauzuli informacyjnej, którą należy dołączyć do zgłoszenia, są dostępne na stronie ztm.lublin.eu.

Zwiedzanie jest bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona (brak limitu wieku). Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Warunkiem udziału jest otrzymanie potwierdzenia o zapisie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.