Rusza Jarmark Jagielloński – czego nie można pominąć 17-19 sierpnia?

Jarmark Jagielloński w Lublinie | fot. Marcin Butryn

Potańcówki Jarmarkowe

Trzy wieczory z rzędu, przy muzyce granej na żywo, będzie można bawić się do późnych godzin nocnych wirując przy akompaniamencie ludowych melodii. Kilkudziesięcioosobowa Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego, która co roku podczas nocnych potańcówek gra muzykę tradycyjną, tym razem przygotuje i zaprezentuje także melodie legionowe, które zachowały się w repertuarze wiejskich orkiestr dętych na Lubelszczyźnie. Usłyszymy również pochodzące z tego regionu polki, oberki, majdaniaki, podróżniaki, marsze, walce i fokstroty.

Potańcówkową innowacją będzie także występ Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która zaprezentuje repertuar wojenny i okresu międzywojnia, nie rezygnując przy tym z muzycznych wątków ludowych.

Na deskach wystąpi również kapela Braci Pańczaków z Adamem Tarnowskim, reprezentująca muzykę Polski Centralnej. Usłyszymy też Kapelę Zdzisława Marczuka, jednego z najwybitniejszych muzykantów Polesia Lubelskiego, multiinstrumentalisty i samouka. Kapela Gołoborze zagra dla nas melodie z dorzecza Prosny, znajdującego się w mikroregionie Wielkopolski.

Do szalonego wirowania w rytm oberków, polek, mazurków i kujawiaków zaprosi nas Trio WoWaKin. Usłyszymy też rodzinną kapelę Mażurki, Kapelę Dudziarską Manugi z Bukówca Górnego, Kapela Diabubu oraz ukraińską US Orchestra.

17-19.08 | 22.00-2.30 | Plac przed dawnym Teatrem Andersena

Wstecz | DalejKomentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.