Rusza Jarmark Jagielloński – czego nie można pominąć 17-19 sierpnia?

Jarmark Jagielloński w Lublinie | fot. Marcin Butryn

Jarmark Rękodzielniczy

Program festiwalu obfituje w prezentacje, pokazy oraz warsztaty sztuki i rzemiosł tradycyjnych, tańca czy śpiewu. Takiej wiedzy nie może przekazać nikt inny, jak tylko prawdziwi mistrzowie w swoich dziedzinach.

Do Lublina przyjadą więc twórcy, rzemieślnicy i artyści z całej Polski, z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Węgier i Słowacji, a także po raz pierwszy z Bułgarii, Szwecji i Maroka. Organizatorzy zapraszają wyłącznie osoby, które reprezentują dziedziny twórczości oparte o regionalne wzornictwo i techniki wykonania.

Jarmark Jagielloński odróżnia od innych wydarzeń jarmarcznych to, że nie można na nim wykupić stoiska. Na Starym Mieście w Lublinie zobaczymy więc kilkuset najlepszych twórców ludowych, prezentujących unikatowe rzemiosło.

Towarzyszyć temu będą pokazy i warsztaty, które pozwolą uczestnikom wejść w świat zapomnianych technik, a dzięki uczestnictwu w zajęciach docenić kunszt, precyzję i długie godziny pracy ukryte w rękach rzemieślników i ich dziełach.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Jarmarku jest koronkarstwo. W związku z tym zobaczymy pełen wachlarz wzornictwa i technik na Jarmarku Rękodzielniczym.

17-19.08 | 10.00-18.00 | Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście

Wstecz | DalejKomentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.