Rusza Jarmark Jagielloński – czego nie można pominąć 17-19 sierpnia?

Jarmark Jagielloński w Lublinie | fot. Marcin Butryn

re:tradycja | produkcja specjalna

To wyjątkowa produkcja Warsztatów Kultury, podczas której jak co roku spotkają się wybitni artyści polskiej sceny muzycznej z mistrzami muzyki tradycyjnej.

Usłyszymy Paulinę Przybysz w repertuarze z mikroregionu kajockiego (Radomskie) razem ze śpiewaczką z Gałek Rusinowskich, Marią Pęzik w towarzystwie pań z zespołu „Gołcunecki” i kapeli Pańczaków z Adamem Tarnowskim.

Pieśni z Biskupizny (Wielkopolska) zaprezentuje śpiewaczka Anna Chuda, która zaśpiewa z Barbarą Wrońską. Rzeszowskie melodie wykonają Natalia Kukulska i Helena Szpytma z Markowej, natomiast Wojtek Mazolewski wniknie do świata Lasowiaków dzięki kapeli Jurka Wrony.

Wyjątkowe w tym projekcie jest to, że artyści uczą się od siebie i inspirują się nawzajem będąc w relacji mistrz-uczeń. Ich muzyka przestaje być jednym zdefiniowanym gatunkiem muzycznym, a zaczyna mieć brzmienie na styku kultur i światów. Zyska zupełnie nowy wymiar, a ostateczny efekt będzie nam dane usłyszeć podczas Jarmarku.

17.08 | 19.30-21.30 | Dziedziniec Zamku Lubelskiego

Wstecz | DalejKomentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.