Za mandat już wkrótce zapłacisz kartą. I to na miejscu

Już wkrótce nie będziesz musiał chodzić na pocztę, by zapłacić mandat. Zrobisz to na miejscu, płacąc kartą płatniczą lub telefonem. O ile patrol będzie wyposażony w terminal płatniczy.

Prezydent Andrzej Duda podpisał pod koniec lipca nowelizację Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia pozwalającą płacić za mandaty kartą płatniczą. Policjanci z drogówki i prewencji zostaną wyposażeni na początek w około 2 tysiące terminali.

To osoba ukarana będzie mogła sobie wybrać sposób płatności. Będziemy mieli do wyboru płatność tradycyjną, czyli poprzez przekaz lub na poczcie, albo formę bezgotówkową, czyli kartą płatniczą, jeżeli dany radiowóz czy policjant będzie wyposażony w taki terminal.

W przypadku wyboru płatności bezgotówkowej należy do tego doliczyć kwotę realizacji transakcji, którą będzie obciążony ukarany. Jak na razie nie wiadomo o jakiej kwocie, w tym przypadku możemy mówić.

Tak forma płatności ma wejść w życie dopiero po wakacjach. Tylko w 2015 r. policjanci wystawili ponad 5,5 mln mandatów.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.