Policyjny dron obserwował kierowców przy Zalewie Zemborzyckim. Posypały się mandaty i punkty karne [NAGRANIE]

Policyjny dron
Policyjny dron | fot. Dominik Wąsik

Policjanci z lubelskiej drogówki za pomocą drona sprawdzali, czy kierowcy stosują się do przepisów przy Zalewie Zemborzyckim. Nie obyło się bez mandatów. W trakcie akcji zatrzymano również kilka dowodów rejestracyjnych.

Kierowcy pod okiem policyjnego drona

Policyjny dron przyglądał się zachowaniu kierowców na ul. Osmolickiej, w rejonie przejścia dla pieszych na wysokości ośrodka Słoneczny Wrotków. Obiektyw kamery drona rejestrował zachowanie zarówno kierujących, jak i pieszych, a w momencie, gdy operator zauważył wykroczenie, natychmiast ta informacja trafiała do policjantów, którzy kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymywali kierującego.

„Funkcjonariusze, którzy obsługują drona, gdy ujawnią wykroczenie z powietrza, przekazują informacje do najbliższego patrolu ruchu drogowego, który podejmuje interwencję wobec kierującego łamiącego przepisy drogowe. Jest to bardzo skuteczna walka z nieodpowiedzialnymi uczestnikami ruchu, szczególnie w obrębie skrzyżowań czy przejść dla pieszych” – wyjaśnia podkom. Kamil Karbowniczek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Podczas czwartkowych (11.04) działań z użyciem drona funkcjonariusze ujawnili 15 wykroczeń w rejonie przejścia dla pieszych. Większość wykroczeń, które zarejestrował policyjny dron, dotyczyła wyprzedzania na pasach i niezastosowania się do linii podwójnej ciągłej.

„13 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, ponadto policjanci zatrzymali 3 dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdu i brak aktualnych badań technicznych. Wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi” – informuje podkom. Kamil Karbowniczek.

NAGRANIE

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak nie wiatomo gdzie to wiatomo że do kościoła na msze. Cyk kawałek bułki umoczonej w jabolu i do roboty.