31-latek ukarany wysokimi mandatami, stracił też prawo jazdy. Wszystko w ciągu godziny

Motocyklista przekroczył prędkość na ul. Krężnickiej
Motocyklista przekroczył prędkość na ul. Krężnickiej | fot. KMP Lublin

Stracił prawo jazdy i musi zapłacić 4,7 tys. zł mandatu. 31-latek został dwukrotnie w ciągu dnia zatrzymany przez policjantów lubelskiej drogówki, a kontrole dzieliła zaledwie godzina. Powód był ten sam – nadmierna prędkość.

W godzinę stracił prawo jazdy

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (02.04) na ul. Krężnickiej w Lublinie. Policjanci z nieoznakowanego radiowozu natknęli się na szybko jadącego motocyklistę. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 100 km/h.

„Początkowo nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące mu zatrzymanie, a także niebezpiecznie wyprzedzał inne pojazdy” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

31-letni motocyklista został ukarany mandatem w kwocie 2 500 złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Stracił też prawo jazdy.

Niedługo później policjanci ponownie natknęli się na tego samego motocyklistę. 31-latek po raz drugi znacznie przekroczył prędkość. Tym razem wideorejestrator odnotował przekroczenie dozwolonej prędkości o 80 km/h.

„Ta kontrola skończyła się dla kierującego bardzo wysokim mandatem w kwocie 5000 złotych i również 15 punktami” – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski.

31-latek będzie musiał ponownie zdać egzamin na prawo jazdy i zapłacić dwa mandaty na łączną kwotę 7 500 zł.

Święta wielkanocne na ulica Lublina

Łącznie przez długi weekend policjanci ruchu drogowego z Lublina skontrolowali 519 kierujących, w tym 53 motocyklistów. Ujawnili przy tym ponad 400 wykroczeń. Zatrzymanych zostało 10 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wpadło także 7 nietrzeźwych kierujących.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.