Straciła prawo jazdy i dostała duży mandat za brawurową jazdę w terenie zabudowanym

Mandat karny
fot. KPP Krasnystaw

Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierującą Mercedesem, która jechała w obszarze zabudowanym z prędkością aż 126 km/h.

Bez gwiazdy nie ma jazdy

W poniedziałek (4 marca br.) około godziny 14:30, w miejscowości Brzeziny (gm. Kraśniczyn) policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującą Mercedesem, która w terenie zabudowanym, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechała z prędkością aż 126 km/h.

Policjanci natychmiast po dokonanym pomiarze prędkości pojazdu zatrzymali kierującą, a finałem jej nierozważnej jazdy była utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Została również ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi.

Pamiętaj! Jazda z tak dużą prędkością w obszarze zabudowanym, przy obecnych warunkach drogowych może skończyć się tragicznie.

Co grozi za jazdę bez prawa jazdy?

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3-miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.