Nie żyje sokół Czart, został otruty. Wyznaczyli nagrodę 50 tys. zł za wskazanie sprawcy. Trwa internetowa zbiórka

Internetowa zbiórka pieniędzy na nagrodę dla osoby, która wskażę sprawcę otrucia sokoła Czarta
Internetowa zbiórka pieniędzy na nagrodę dla osoby, która wskażę sprawcę otrucia sokoła Czarta | fot. zrzutka.pl

50 tysięcy złotych dla osoby, która pomoże ustalić sprawcę otrucia sokoła Czarta z Lublina. Pieniądze na nagrodę są zbierane za pośrednictwem internetowej zbiórki. Do tej pory zebrano już ponad 40 tysięcy złotych.

Nagroda pieniężna za wskazanie sprawcy otrucia sokoła z Lublina

Miłośnicy pary lubelskich sokołów postanowili zrzucić się na nagrodę za informację dotyczącą sprawcy otrucia sokoła Czarta. Chodzi o 50 tysięcy złotych. W sobotę (28.04) uruchomiono na ten cel zbiórkę internetową na portalu zrzutka.pl. Zainteresowanie zbiórką jest tak duże, że w dobę udało się już uzbierać ponad 40 tysięcy złotych.

Aktualizacja: Blisko 1300 wpłat na nagrodę dla osoby, która pomoże ująć sprawcę otrucia sokoła z Lublina. Cel zbiórki został szybko przekroczony

„Po raz kolejny w Lublinie, nieznany sprawca otruł lubelskie sokoły wędrowne. Zebrane środki zostaną przeznaczone na nagrodę za wszelkie informacje, mogące przyczynić się do zidentyfikowania przestępcy i zakończenia tego potwornego procederu, który trwa od 2019 roku” – czytamy w opisie internetowej zbiórki.

Przypomnijmy, że w piątek (26.04) pracownicy Elektrociepłowni PGE Lublin Wrotków znaleźli Czarta w stanie agonii nieopodal komina elektrociepłowni, gdzie znajduje się gniazdo sokołów. Nie udało się go uratować. Ustalono, że Czart zjadł zatrutego ptaka. W gnieździe została sokolica Wrotka wraz z trzema niedawno wyklutymi pisklakami.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/7h294v

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.