Blisko 1300 wpłat na nagrodę dla osoby, która pomoże ująć sprawcę otrucia sokoła z Lublina. Cel zbiórki został szybko przekroczony

Udało się uzbierać ponad 50 tys. zł na nagrodę za wskazanie sprawcy otrucia sokoła Czarta
Udało się uzbierać ponad 50 tys. zł na nagrodę za wskazanie sprawcy otrucia sokoła Czarta | fot. zrzutka.pl

Katarzyna Czerniecka, właścicielka profilu na Facebooku Sokole OKO, zorganizowała internetową zbiórkę pieniędzy na nagrodę dla osoby, która pomoże ująć sprawcę otrucia sokoła Czarta z Lublina. Historia lubelskich sokołów złapała za serca internautów. Cel zrzutki został szybko przekroczony.

Ponad 50 tys. zł nagrody za pomoc w ujęciu sprawcy otrucia Czarta

Jak już informowaliśmy w niedzielę, trwa internetowa zbiórka pieniędzy na nagrodę dla osoby, której informacje pomogą w ujęciu sprawcy otrucia sokoła Czarta w Lublinie. Ostatnie zdarzenia z gniazda lubelskich sokołów obiegły cały internet.

Zobacz także: Nie żyje sokół Czart, został otruty. Wyznaczyli nagrodę 50 tys. zł za wskazanie sprawcy. Trwa internetowa zbiórka

Po 1,5 dnia od utworzenia zrzutki cel – wyznaczony na 50 tys. złotych – został przekroczony. Obecnie na koncie zbiórki jest ponad 52 tys. zł, które wpłaciło blisko 1300 darczyńców.

„Po weekendzie rozpocznie się część oficjalna naszego przedsięwzięcia. Ciałko Czarta zostanie zbadane, a wyniki sekcji będą podstawą do złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Mam nadzieję, że wizja pokaźnej nagrody będzie odpowiednim motywatorem dla każdego, kto posiada jakiekolwiek informacje, które pomogą namierzyć i unieszkodliwić przestępcę” – pisze Katarzyna Czerniecka, organizatorka zbiórki.

W przypadku sytuacji, gdy nikomu nie uda się zdobyć nagrody głównej, środki ze zbiórki zostaną przekazane na rzecz Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego, które to od samego początku opiekuje się lubelskimi sokołami.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.