Wielki pożar w Sernikach pod Lubartowem. Płonie 450 ton opon

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik
PARTNER SERWISU

W niedzielę przed północą wybuchł pożar na składowisku opon na składowisko przy wytwórni mas bitumicznych w Sernikach pod Lubartowem. Z ogniem walczy 26 zastępów straży pożarnej.

Informację o pojawieniu się ognia na terenie składowiska opon przy Wytwórni Mas Bitumicznych i Emulsji Asfaltowych PRD Lubartów, strażacy otrzymali w niedzielę o godz. 23.12. Ogień objął ponad 45 tys. sztuk opon.

– Pali się skład ponad 450 ton opon. Na miejscu pracuje 24 jednostki straży pożarnej, które walczą z ugaszeniem ognia. W tej chwili nie ma osób poszkodowanych – informuje Andrzej Walczak z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Lublinie.

Przyczyny wybuchu pożaru wyjaśni postępowanie policji. Nie jest wykluczone, że doszło do podpalenia.

Wideo: Lubartow24.pl

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.