Tragiczny wypadek podczas rozbiórki budynku dawnej fabryki obuwia. Ściana przygniotła pracownika

Teren dawnej fabryki obuwia przy ul. Kunickiego
Teren dawnej fabryki obuwia przy ul. Kunickiego | fot. Dominik Wąsik

Do tragicznego wypadku doszło podczas rozbiórki budynku na terenie dawnej fabryki obuwia przy ulicy Kunickiego w Lublinie. Jedna ze ścian zawaliła się na 49-letniego pracownika. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

Tragiczny wypadek podczas rozbiórki budynku

Do zdarzenia doszło we wtorek (23.04) o godz. 11:10 przy ul. Kunickiego w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku, do którego doszło podczas rozbiórki jednego z budynków, na terenie należącym niegdyś do firmy Protektor. Na miejscu interweniowały straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego i policja.

Pracujący na miejscu strażacy wydobyli 49-latka spod gruzów. Jak się dowiedzieliśmy, mężczyzna w chwili zdarzenia znajdował się wewnątrz budynku.

„49-letni mężczyzna w wyniku przygniecenia stracił przytomność i doznał poważnych obrażeń. Pomimo szybkiej interwencji służb medycznych i przeprowadzonej reanimacji, jego życia nie udało się uratować” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Na miejscu obecnie są wykonywane czynności z udziałem technika kryminalistyki i prokuratora, które mają ustalić przyczyny wypadku. O zdarzeniu powiadomiona została również inspekcja pracy. Czynności w sprawie trwają.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.