Prawdy i mity na temat jakości wody w Lublinie, czyli dzień otwarty w MPWiK

Dzień otwarty w MPWiK Lublin | fot. nadesłane
PARTNER SERWISU

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie zaprasza mieszkańców Lublina na kolejny już Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w sobotę 9 czerwca.

– Nasi eksperci opowiedzą m.in., dlaczego warto pić lubelską kranówkę, czy warto ją filtrować, jaki skład mineralny ma nasza woda i co czyni czynią ją wyjątkową. Odpowiedzą też na wszystkie pytania mieszkańców dotyczące wody z lubelskich kranów – informuje Magdalena Bożko, rzecznik MPWiK Lublin.

Będzie można również osobiście zobaczyć, jak wygląda proces produkcji wody, zwiedzając stację wodociągową „Centralna”, a także odwiedzić „centrum dowodzenia awaryjnego”, czyli dyspozytornię pogotowania wodociągowo-kanalizacyjnego.

Pracownicy MPWiK oprowadzą mieszkańców po takich zakątkach lubelskich wodociągów, które na co dzień nie są dostępne dla osób z zewnątrz. Można będzie także zobaczyć specjalistyczne pojazdy MPWiK i dowiedzieć się, jak „od kuchni” wygląda codzienna praca w MPWiK.

– Podczas pikniku zapewnimy znakomitą zabawę dla dzieci i rodziców, w której oczywiście nie zabraknie wodnych rozrywek. W programie m.in. pływanie kajakami po Bystrzycy i zabawy w basenie – zachęca Magdalena Bożko.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.