Hospicjum z Lublina zbiera na remont przepompowni ścieków. W przypadku kolejnej awarii może już nie udać się jej naprawić

Przepompownia ścieków
Przepompownia ścieków | fot. Adobe Stock

Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie zmaga się od dłuższego czasu z awariami przepompowni ścieków. W przypadku kolejnej awarii może już nie udać się jej naprawić. W związku z tym ogłoszono zbiórkę na remont przepompowni. Oszacowane koszty przekraczają możliwości budżetowe Hospicjum.

Pilnie potrzebny remont przepompowni ścieków w Hospicjum Dobrego Samarytanina

Hospicjum Dobrego Samarytanina mieści się przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie. W starej części budynku jest zmuszone do korzystania z własnej przepompowni ścieków. Jak wyjaśnia przedstawiciel Hospicjum, dzięki uprzejmości Miejskiego Przedsiębiorstwa Kanalizacji Wodociągów w Lublinie, do tej pory mogli liczyć na nieodpłatną pomoc w serwisowaniu pompy.

„Nieraz Panowie ratowali nas przy jej awariach, usuwając usterki i oczyszczając zbiornik. Obecnie zasugerowali nam potrzebę wymianę spracowanego już sprzętu na nowy. Każdorazowa awaria kosztuje nas dużo stresu i przerwy w korzystaniu z części sanitarnej budynku, niezbędnej w naszej opiece” – mówi Paweł Snopek, kierownik biura zarządu Hospicjum Dobrego Samarytanina.

Ruszyła zbiórka

Koszt wymiany przepompowni oraz szafy sterującej jej pracą został oszacowany na kwotę ponad 50 tys. złotych. Ta kwota przekracza możliwości budżetowe Hospicjum, dlatego podjęto decyzję o utworzeniu na ten cel zbiórki. Do tej pory (24.04, godz. 16:00) udało się uzbierać niecałe 6 tys. złotych.

„Jest to zadanie, które ze względów charakteru naszej działalności określamy jako niezbędne, którego realizację chcemy przeprowadzić przed nadejściem kolejnej zimy” – wyjaśnia Paweł Snopek.

Zbiórka jest prowadzona za pośrednictwem strony Hospicjum. Link bezpośredni do zbiórki: https://hospicjum-samarytanin.pl/zbiorki/nowa-przepompownia-sciekow/

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.