Pożar domu w lesie Dąbrowa nad Zalewem Zemborzyckim. Stracili cały dobytek życia, potrzebna pomoc

Pożar domu przy ul. Roślinnej | fot. OSP Strzeszkowice Duże
PARTNER SERWISU

W kilka chwil stracili cały dorobek życia – ogień całkowicie zniszczył ich dom. Sąsiedzi organizują zbiórkę pieniędzy dla pogorzelców z ul. Roślinnej w lesie Dąbrowa.

Do pożaru doszło we wtorek około godz. 14.50 przy ul. Roślinnej w Lublinie. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie gazowe, straż miejska, policja i przedstawiciele miejskiego centrum zarządzania kryzysowego.

Z ogniem, który pochłonął drewniany dom walczyło 8 zastępów straży pożarnej, w tym 22 strażaków. Mimo akcji gaśniczej, budynek doszczętnie spłonął. W pożarze nikt nie ucierpiał. Straty oszacowano wstępnie na 400 tysięcy złotych. Na tę chwilę nie udało się ustalić przyczyny pożaru.

Dom nie nadaje się do zamieszkania. Zamieszkała tam rodzina straciła w pożarze cały swój dobytek. Brakuje podstawowych rzeczy, takich jak środki czystości, pościel, ubrania. Sąsiedzi postanowili zorganizować zbiórkę funduszy dla Pana Leszka i Pani Irenki.

– Zwracamy się z prośbą o pomoc przy odbudowie domu naszych sąsiadów, którym pożar zabrał cały dobytek życia. To czego nie strawił ogień zalała woda. Organizujemy akcję pomocy. Zbieramy fundusze, aby móc ruszyć z jakąkolwiek pracą – piszą sąsiedzi.

Potrzebne jest wsparcie finansowe, bądź wsparcie w postaci materiałów budowlanych. Osoby zainteresowane pomocą proszone są o kontakt pod numer telefonu: 510 239 691.

Pożar domu przy ul. Roślinnej | fot. OSP Strzeszkowice Duże

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.