Miasto zaprasza na koncert „Międzypokoleniowe spotkanie z muzyką klasyczną”

Koncert muzyki klasycznej, ludzie na widowni
Koncert muzyki klasycznej | fot. Miasto Lublin

Miasto zaprasza mieszkanki i mieszkańców Lublina na koncert „Międzypokoleniowe spotkanie z muzyką klasyczną” w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Wydarzenie, zorganizowane w związku ze zbliżającym się Europejskim Dniem Solidarności Międzypokoleniowej.

– Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej został ustanowiony przez Komisję Europejską, żeby promować porozumienie pomiędzy różnymi pokoleniami mieszkanek i mieszkańców naszego kontynentu. Miasto Lublin od ponad 10 lat włącza się w obchody tego święta. W tym roku zapraszamy wszystkich lublinian do udziału w koncercie muzyki klasycznej, podczas którego uzdolniona lubelska młodzież zaprezentuje wraz z nauczycielami swoją interpretację dzieł wybitnych polskich kompozytorów. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa w spotkaniu – mówi Anna Augustyniak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Kiedy odbędzie się koncert

Koncert odbędzie się w środę (24 kwietnia) o godz. 16.00 w sali koncertowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie (ul. Narutowicza 32a, wejście od ul. Mościckiego). Uczestniczki i uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję usłyszeć dzieła wybitnych polskich kompozytorów, m.in.: Henryka Wieniawskiego, Stanisława Moniuszki oraz Fryderyka Chopina.

Swoje interpretacje utworów muzyki klasycznej zaprezentują uczniowie i nauczyciele placówki, która od ponad 50 lat kształci młodych artystów. Absolwenci szkoły studiują we wszystkich uczelniach muzycznych w kraju, niektórzy z nich podjęli również studia muzyczne za granicą.

Odbierz bezpłatne zaproszenie

Udział w koncercie jest bezpłatny, na wydarzenie obowiązują wejściówki. Odbiór nieodpłatnych zaproszeń będzie możliwy od najbliższego piątku (19 kwietnia) w godzinach 8.00-15.00 w siedzibie Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego 23 (p.107).

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.