Poseł z Biłgoraja zawieszony w prawach członka PiS. Miał kupić prawo jazdy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Poseł Piotr Olszówka z Biłgoraja został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Usłyszał zarzuty kupna prawa jazdy i posługiwania się nielegalnie zdobytym dokumentem.

„Decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego poseł Piotr Olszówka został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości do czasu wyjaśnienia sprawy przez organy wymiaru sprawiedliwości” – napisała na Twitterze Beata Mazurek, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości.

W poniedziałek prokuratura postawiła posłowi Prawa i Sprawiedliwości zarzuty. Dotyczą one kupna prawa jazdy i posługiwania się nielegalnie zdobytym dokumentem.

„Dotyczą one uzyskania przez posła, z naruszeniem przepisów prawa, uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi kategorii A, C, B+E, C+E oraz świadectwa kwalifikacji zawodowej kierowcy” – informowała w komunikacie Prokuratura Krajowa.

Chodzi o sprawie z sprzed kilku lat. W starostwie w Biłgoraju w latach 2011-15 miała działać zorganizowana grupa przestępcza. Urzędnicy mieli brać od kilkuset złotych od kilku tysięcy złotych za załatwianie prawa jazdy. Jednym z klientów miał być właśnie polityk PiS-u.

Z zebranego materiału dowodowego wynikało, że Piotr O. nigdy nie odbył szkoleń na prawo jazdy kategorii A i C oraz nie zdawał i nie zdał egzaminów państwowych. Dokumenty stwierdzające te okoliczności w postaci zaświadczeń i wniosek o wydanie prawa jazdy zostały podrobione.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.