Waloryzacja 500 plus na 800. Od kiedy? Poznaliśmy szczegóły i zasady przyznawania świadczenia

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział waloryzację 500 plus na 800
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział waloryzację 500 plus na 800 | fot. Prawo i Sprawiedliwość

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie zapowiedział waloryzację 500 plus na 800. Od kiedy? Poznaliśmy szczegóły planowanych zmian programu Rodzina Plus.

Podwyżka 500 plus

W miniony weekend w Warszawie odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Podczas wystąpienia prezesa tego ugrupowania padła informacja, że program Rodzina 500 plus przejdzie waloryzację. Kwota wypłacanego świadczenia zostanie podniesiona do 800 zł.

Same zasady przyznawania nie zmienią się i będą takie same jak przy obecnym 500 plus. Przypomnijmy, że świadczenie przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

Obecnie program Rodzina 500 plus kosztuje ok. 42 mld zł. Podwyżka 800 plus będzie kosztować podatników dodatkowe 25 mln zł.

Od kiedy 800 plus

Zgodnie z zapowiedziami prezesa PiS, zmiana 500 plus na 800 plus zacznie obowiązywać już od 1 stycznia 2024 r. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów zajmą się propozycjami ogłoszonymi na konwencji PiS, w tym 800 plus na dziecko.

Darmowe autostrady i bezpłatne leki

Jarosław Kaczyński ogłosił też, że – jeśli PiS wygra kolejne wybory – to od nowego roku wprowadzone zostaną bezpłatne leki dla osób 65+ oraz dzieci i młodzieży do 18 roku życia, a przejazd wszystkimi autostradami w Polsce ma być darmowy dla wszystkich kierowców.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.