Niemiecka firma ABM rozbuduje fabrykę na Felinie. Zatrudni 80 osób

PARTNER SERWISU

Firma ABM Greiffenberger Polska, która od 2013 roku inwestuje w Specjalnej Strefie Ekonomicznej na Felinie zdecydowała się powiększyć swój lubelski zakład.

– Lublin i południowo-wschodnia Polska to rynek wzrastający. Infrastruktura jest tu intensywnie rozbudowywana, są wyższe uczelnie, dobre, wykwalifikowane siły robocze, a władze miasta otwarte na inwestorów. To przesądziło o naszej inwestycji – powiedział prezes ABM Greiffenberger Robert Lackermeier.

Nakłady inwestycyjne w rozbudowę fabryki sięgną 30 mln zł, a rekrutacja 80 nowych pracowników może rozpocząć się od 1 grudnia. Pracownicy będą zatrudnieni na 12 różnych stanowiskach. Oferty pracy —> klik.

Z firmą developerską podpisano już umowę w sprawie wynajmu nowej powierzchni na 11 lat, z możliwością jej przedłużenia o kolejne 20 lat. Firma złożyła wszystkie dokumenty związane z inwestycją w Lubelskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i czeka na ostateczne zezwolenie.

Firma prowadzi również rozmowy z władzami miasta o zwolnienie z podatku gruntowego. – Jeśli to się uda, będziemy mogli więcej zainwestować i zwiększyć liczbę pracowników nawet do 300 – komentuje Robert Bronisz, dyrektor zakładu.

Spółka ABM Greiffenberger, wytwarzająca elektryczne systemy napędowe. W planach jest rozpoczęcie w Lublinie prac badawczo rozwojowych dotyczących silników elektrycznych do samochodów, które spółka produkuje.

(fot. UM Lublin)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.