Znamy datę Marszu Równości w Lublinie. Tęczowa parada przejdzie 1 czerwca 2024 [TRASA]

Marsz Równości 2023 w Lublinie
Marsz Równości 2023 w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

„Miłość, a nie wojna” – pod takim hasłem odbędzie się w 1 czerwca już szósta edycja Marszu Równości w Lublinie. Kolorowa parada w tęczowych barwach wyruszy spod CSK i przejdzie ulicami Śródmieścia na tereny przy Galerii Labirynt.

Marsz Równości w Lublinie 2024. Trasa i data parady

Na sobotę 1 czerwca 2024 r. organizatorzy wyznaczyli termin szóstego Marszu Równości w Lublinie. Start przemarszu planowany jest na godzinę 14:00, ale zbiórka uczestników jest już planowana od godz. 13:00. Marsz wyruszy sprzed Centrum Spotkania Kultur, gdzie na placu Teatralnym będzie miała miejsce zbiórka jego uczestników.

„W tym roku ruszamy już pierwszego dnia Miesiąca Dumy, czyli 1 czerwca pod hasłem 'Miłość, a nie wojna’ z myślą o osobach, które w swoich krajach, zamiast z dziecięcą radością celebrować swoją tożsamość, chowają się przed bombami okupantów. Zawołajmy jednym głosem, że wszystkim nam należy się spokój, bezpieczeństwo i wolna miłość!” – zachęcają organizatorzy Marszu Równości.

Przemarsz głównymi ulicami Lublina

Organizatorzy nie podali jeszcze do informacji publicznej trasy tegorocznego przemarszu. Niemniej na stronie miasta, gdzie zamieszczane są informacje na temat planowanych zgromadzeń publicznych, możemy wyczytać, że Marsz Równości zacznie się na pl. Wolności przed Centrum Spotkania Kultur, a następnie przejdzie ulicami:

  • Al. Racławickie (na wysokości Centrum Spotkania Kultur)
  • ul. Lipowa
  • ul. Narutowicza
  • ul. Głęboka
  • ul. Sowińskiego
  • ul. Poniatowskiego
  • ul. Popiełuszki,
  • plac pod Galerią Labirynt.

W związku z Marszem Równości będą występować utrudnienia w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej. Utrudnienia potrwają do godz. 16:00. Szczegóły podamy wkrótce.

Zobacz zdjęcia z ubiegłorocznego Marszu Równości: Było kolorowo i spokojnie. Marsz Równości po raz piąty przeszedł ulicami Lublina. Zobacz zdjęcia!

Organizatorem parady jest Stowarzyszenie Marsz Równości w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.