Miasto wymieniło się działkami z deweloperem. Zieleń na Sławinie za tereny pod bloki na Felinie

Teren zielony przy ul. Relaksowej przeszedł na własność miasta
Teren zielony przy ul. Relaksowej przeszedł na własność miasta | fot. Mapy Google

Miasto zdecydowało się na zamianę działek z firmą deweloperską. Miasto weszło w posiadanie tereny zielonego w pobliżu ulic Relaksowej i Kasztelańskiej oraz działkę przy ul. Franczaka „Lalka”, w zamian za kilka działek na Felinie.

Wymiana działek z Interbudem

O zamianie poinformował dziś prezydenta Lublina Krzysztof Żuk. – „W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców Sławina i zgodnie z naszymi wielokrotnymi deklaracjami, teren zielony w pobliżu ulic Relaksowej i Kasztelańskiej właśnie przeszedł na własność miasta. Pozostanie on niezabudowany i przeznaczony na zieleń publiczną” – przekazał prezydent.

Transakcja polegała na zamianie gruntów miejskich przy ulicach Józefa Franczaka „Lalka” i gen. Witolda Urbanowicza (Felin) na działkę należącą do spółki Interbud Construction przy ul. Relaksowej, na której obecnie znajduje się teren zielony.

W ramach transakcji zamiany miasto otrzymało także działkę przy ul. Franczaka „Lalka”. Grunt przylega bezpośrednio do terenów stanowiących własność Gminy Lublin przeznaczonych pod tereny zabudowy mieszkaniowej, na których miasto planuje lokalizować w przyszłości mieszkania komunalne.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Może nareszcie mieszkańcy Botanika doczekają się miejsca przyjaznego naszym czworonogom.Jedyne osiedle w Lublinie które nie ma takiego miejsca.