18-latek za prędkość stracił prawo jazdy, które miał zaledwie od kilku godzin. Pędził 120 km/h w terenie zabudowanym

Policjanci w nieoznakowanym radiowozie BMW
Policjanci w nieoznakowanym radiowozie BMW | fot. KWP Lublin

Policjanci w nieoznakowanym radiowozie zatrzymali 18-latka, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 120 km/h. Młodemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy, które otrzymał tego samego dnia, kilka godzin wcześniej. Dostał też 2 tys. zł mandatu i 14 punktów karnych.

Stracił prawo jazdy kilka godzin po zdaniu egzaminu

Kontrola drogowa, podczas której zatrzymany został 18-latek, jadący oplem, miała miejsce we wtorek (07.05) około godz. 17:00 w miejscowości Stara Wieś w powiecie biłgorajskim. 18-latek jechał 120 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Za kierownicą siedział młody mieszkaniec Biłgoraja.

„Sprawdzenie w systemie młodego kierowcy wykazało, że zdobył on uprawnienia tego samego dnia, kilka godzin wcześniej. Kierował pojazdem na podstawie prawa jazdy dostępnego w aplikacji mobilnej, gdyż nie został mu jeszcze wydany fizyczny dokument” – mówi asp. Joanna Klimek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy oraz zgodnie z taryfikatorem nałożyli na niego mandat w wysokości 2 tys. zł i otrzymał 14 punktów karnych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.