W kolejnej dzielnicy powstała nowa przestrzeń dla młodych. Młodzież z Felina ma swój ReWir

Przestrzeń dla młodych ReWir na Felinie
Fot. Miasto Lublin

Miejsce wzorowane na „Hej!” poprowadzi organizacja pozarządowa, która zwyciężyła w konkursie ogłoszonym przez Miasto Lublin. Młodzież z Felina uzyskała własną przestrzeń spotkań i rozwoju pasji.
To realizacja założeń Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

– Tworząc miasto przyjazne młodym, wsłuchujemy się w ich potrzeby i staramy dostosowywać kierunki naszych działań do wizji wspólnej teraźniejszości i przyszłości. Zgodnie z postulatem lubelskiej młodzieży udostępniamy kolejne miejsca, które mogą być kształtowane i wykorzystywane zgodnie z jej oczekiwaniami. Mam nadzieję, że „ReWir” będzie pełen energii i oddolnych działań umożliwiających samorealizację, rozwijanie talentów i zainteresowań. Funkcjonowanie otwartych przestrzeni młodzieżowych w lubelskich dzielnicach ma też ważny aspekt partycypacyjny. Integracja lokalnej społeczności pozwala na zwiększenie zainteresowania młodzieży wspólnymi działaniami, co przekłada się na budowanie poczucia sprawczości i wpływu na bieżące decyzje – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Grupa ludzi w przestrzeni dla młodych ReWir na Felinie
Fot. Miasto Lublin

Lokalizacja i godziny otwarcia przestrzeni dla młodych „ReWir”

Przestrzeń młodych „ReWir” powstała w ramach otwartego konkursu ofert na stworzenie, realizację i ewaluację otwartych miejsc dla młodzieży ogłoszonego przez Miasto Lublin. Zlokalizowana jest przy ul. Królowej Bony 8, a opiekuje się nią Stowarzyszenie Kulturalny Felin. Lokal będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-20.00, a w weekendy według potrzeb.

Ściana z napisem ReWir Przestrzeń Młodych
Fot. Miasto Lublin

Pierwsze warsztaty i spotkania

Na pierwsze dni funkcjonowania „ReWiru” zaplanowano warsztaty i swobodne spotkania. Uczestniczenie w nich to sposób na poznanie miejsca i poczucie jego atmosfery.

We wtorek (4 lipca) od godz. 17.00 odbędzie się wspólne muzykowanie podczas warsztatów muzyczno-rytmicznych. Będzie można zagrać na różnych instrumentach, nauczyć się nowej, wyjątkowej piosenki czy dać upust emocjom podczas zabaw taneczno-ruchowych.

Na środę (5 lipca) w godz. 15.00-18.00 zaplanowano natomiast warsztaty pirograficzne. Pirografia to sztuka utrwalania wzorów i obrazów poprzez wypalanie ich w drewnie oraz skórze. Uczestnicy nauczą się wybierać odpowiedni materiał, przygotowywać go do naniesienia grafiki oraz utrwalać poprzez wypalanie.

Na warsztaty fotograficzne „ReWir” zaprasza w czwartek (6 lipca) w godz.15.00-17.00. Uczestnicy dowiedzą się jak świadomie dobierać poszczególne parametry, takie jak: przesłona, czas, balans bieli, czy głębia ostrości i jak ustawić kadr, czy zbudować kompozycję zdjęcia.

Cykl spotkań zakończą warsztaty cyrkowe, które odbędą się w piątek (7 lipca) w godz. 13.30-15.00. Będzie to okazja do nauki żonglowania chusteczkami i piłeczkami, rozkręcania talerzy i poznania podstawowych trików na flowerstick i diabolo.

Konkurs, w ramach którego powstała nowa przestrzeń młodych, jest realizacją zapisów aplikacji o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Miasto zobowiązało się do stworzenia otwartych przestrzeni dla młodzieży, w których mogą realizować swoje pasje

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.