Nowy wybieg dla psów w Lublinie

wybieg dla psów na Felinie
fot. Miasto Lublin

Po Nowym Roku do dyspozycji właścicieli czworonogów w Lublinie będzie 11 ogólnodostępnych wybiegów dla psów. Nowy taki obiekt powstał właśnie na terenie zielonym w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 52 pomiędzy ul. Władysława Jagiełły, Zygmunta Augusta i Kazimierza Jagiellończyka.

– Właściciele lubelskich czworonogów zyskali kolejne zielone miejsce, w które mogą wybrać się ze swoim pupilem na spacer. Nowy wybieg dla psów na Felinie zrealizowaliśmy z projektu Budżetu Obywatelskiego, z którego równolegle w okolicy ul. Doświadczalnej urządzamy nową strefę street workout. Aktualnie trwają już odbiory urządzeń nowego obiektu. Cały czas szukamy też odpowiedniej i bezpiecznej lokalizacji dla wybiegu dla psów w dzielnicy Śródmieście. Tego typu obiekt jest bardzo potrzebny w centrum Lublina – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Wybieg dla psów na Felinie

Na Felinie powstał duży wybieg o kształcie trapezu ogrodzony konstrukcją panelową wraz ze śluzą z dwiema furtkami oraz bramą wjazdową do obsługi serwisowej, np. koszenia. Zadbano także o elementy małej architektury – kosze na śmieci, w tym na psie odchody. Do urządzenia wybiegu wykorzystano istniejący trawnik i zieleń. Na placu obowiązuje regulamin, z którym każdy użytkownik wybiegu powinien się zapoznać. Koszt urządzenia nowego wybiegu wyniósł 65 tys. zł.

W najbliższych planach Miasta pozostaje zaprojektowanie nowego wybiegu dla psów na ul. Słowackiego, a także budowa takiego obiektu w Śródmieściu, na co w budżecie miasta zabezpieczono 100 tys. zł. Ponadto urządzony w 2021 roku wybieg przy skrzyżowaniu ul. Filaretów i ul. Głębokiej zostanie w tym roku doposażony w słupki do slalomu, drążki regulowane do przeskakiwania oraz kładkę dla pupili.

Wraz z udostępnieniem nowego terenu na Felinie, do dyspozycji właścicieli psów w Lublinie będzie obecnie 11 ogólnodostępnych wybiegów zlokalizowanych w pobliżu ul. Filaretów, Ogródkowej, Rąblowskiej, Koncertowej, Dziewanny, Rzeszowskiej, Wołyńskiej, a także w Parku Ludowym.

Gdzie Twoim zdaniem powinien również powstać taki wybieg? Daj znać w komentarzu

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wybieg na Tatarach ten na kalinie za daleko obok starego amfiteatru jest sporo nie wykorzystanego terenu a dużo psow