Cisza przed burzą. IMGW wydało ostrzeżenie dla województwa lubelskiego

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay
PARTNER SERWISU

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami i gradem, które obowiązuje na terenie całego województwa lubelskiego.

Dzisiaj Polska znajdzie się w obszarze odciętego niżu górnego. Początkowo do Polski zaciągnie wilgotne i ciepłe powietrze polarnomorskie. Niemal wszędzie spodziewamy się przelotnych opadów deszczu oraz miejscami burz, które mogą pojawić się przed południem i będą trwać do godzin nocnych.

– Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 do 30 litrów na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami możliwy grad – mówi Katarzyna Ścisłowska, synoptyk IMGW.

Czego dokładnie dotyczy ostrzeżenie pierwszego stopnia? – Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – informuje IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 15.00 dnia 11.07.2018 do godz. 07.00 dnia 12.07.2018.

REKLAMA

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.