„Czarna polewka dla rządu”. Restauratorzy będą protestować przed Urzędem Wojewódzkim w Lublinie

image00001 4
Protest restauratorów przed Lubelskim Urzędem Wojewódzkim w Lublinie | fot. nadesłane

Od 24 października drzwi restauracji, barów i kawiarni są zamknięte. Przedsiębiorcy liczą straty i organizują protesty. Protestujący restauratorzy, kelnerzy i kucharze staną we wtorek w samo południe przed urzędem wojewódzkim w Lublinie.

Restauracje, bary, puby oraz kawiarnie mogą prowadzić jedynie sprzedaż na wynos i z dowozem do domu. Lockdown dla gastronomii został wprowadzony 24 października na 14 dni. Niewykluczone jest jednak, że okres ten finalnie będzie dłuższy.

Gastroprotest Lublin – Czarna Polewka dla Rządu RP

„Stawiamy się o godz. 12 przed Lubelskim Urzędem Wojewódzkim przy ul. Spokojnej 4 w Lublinie, aby okazać nasz sprzeciw dla obecnej sytuacji w jakiej znalazła się branża gastronomiczna przez nieprzemyślane decyzję rządu” – mówi Tomasz Welter ze Sztabu Kryzysowego Gastronomii Polskiej.

Przedstawiciele lubelskiej gastronomii złożą petycję na ręce premiera za pośrednictwem wojewody lubelskiego Lecha Sprawki.

Branża gastronomiczna żąda:

1. Merytorycznego Planu wychodzenia z kryzysu dla Gastronomii Polskiej na najbliższe 6 miesięcy!

2. Zwolnienia ze składek na ubezpieczenia społeczne wszystkich przedsiębiorców oraz pracowników na okres 6 miesięcy od 01.11.2020 r.

3. Wprowadzenia stałej i jednolitej stawki 8% VAT na wszystkie produkty (żywność i napoje) i usługi gastronomiczne od dnia 01.11.2020 r.

4. Stworzenia „Funduszu Wsparcia Gastronomii” na wzór Funduszu dla Kultury.

5. Wprowadzenia „Tarczy Antykryzysowej dla Gastronomii Polskiej” na wzór tarczy antykryzysowej dla Turystyki, w zakresie przedstawionym w ww. Petycjach.

6. Wyznaczenia w trybie pilnym przedstawicieli Rządu RP do wspólnego opracowania z ekspertami branży gastronomicznej standardów bezpieczeństwa higienicznego „Bezpieczna Restauracja w czasie epidemii” dla poszczególnych typów lokali.

7. Podania podstawy konstytucyjnej ograniczenia przez Rząd RP swobody prowadzenia działalności gospodarczej branży gastronomicznej, przez zamykanie lokali.

8. Uwolnienia w trybie natychmiastowym godzin otwarcia wybranych typów lokali gastronomicznych.

Dodatkowo:

9. Przesunięcia terminu wprowadzenia kas fiskalnych on-line z 01.01.2021 na 01.01.2022 r. i sfinansowania tego wprowadzenia przez Skarb Państwa.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Pseudoekonomiści na eksponowanych stanowiskach gdy kiedyś rządzili mówili do ludzi żeby przebranżowiali się gdy kurczył się rynek konsumentów. Rząd PiS wdraża program wsparcia. Już pokazali jak pomagali w chwilach krytycznych.0