Protest rolników pod Lublinem zmienia formę. W niedzielę puszczą kierowców przez blokadę, od rana będą rozdawać jabłka i palmy

Protest rolników w Elizówce przy węźle Lublin Rudnik
Protest rolników w Elizówce przy węźle Lublin Rudnik | fot. Dominik Wąsik

Rolnicy protestujący na węźle Lublin Rudnik w Ciecierzynie zmieniają formę protestu. Od niedzieli przejazd drogą wojewódzką nr 835 między Lublinem a Niemcami będzie przejezdna. Dodatkowo od godzin porannych rolnicy będą rozdawać kierowcom jabłka i palmy.

Zmiana formy protestu rolników w Ciecierzynie

Przypomnijmy, że protestujący rolnicy w Ciecierzynie przy węźle Lublin Rudnik przedłużyli zgromadzenie do najbliższego poniedziałku, 25 marca. Oznacza to fakt dalszej blokady drogi ekspresowej S12/S17 (obwodnica Lublin) oraz drogi krajowej nr 19 między Lublinem a Niemcami.

Zobacz także: Rolnicy domagają się pilnego spotkania z wojewodą. Dają mu czas do czwartku. W innym przypadku pod Lubelskim Urzędem Wojewódzkim wyleją gnojowicę

Dziś (23 marca) organizatorzy protestu w Ciecierzynie poinformowali nas o zmianie formy protestu. W nocy z soboty na niedzielę (23/24 marca) ruch na drodze krajowej nr 19 zostanie przywrócony, lecz tylko do jednego pasa w każdym kierunku.

Ponadto w niedzielę (24 marca) rano rolnicy w miejscu dotychczasowej blokady będą rozdawać przejeżdżającym kierowcom darmowe jabłka i palmy z okazji Niedzieli Palmowej.

Aktualizacja: Rolnicy zawiesili protest pod Lublinem. Koniec utrudnień i objazdów. Ruch na obwodnicy wznowiony

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Wczoraj wieczorem nie przypuszczali nawet osób niepełnosprawnych ,autem z uprawnieniami .. także bez komentarza

 2. Dlaczego rolnicy blokują drogi.
  Czy za zielony ład który proponuje UNNIA Europejska i za wpuszczanie ukraińskiego zboża do Polski są odpowiedzialni kierowcy.

 3. Kiedyś popierałem, teraz tracę szacunek, jak ja traciłem działalność nie dostałem żadnej pomocy a to towarzystwo ma szczególne prawa?

 4. Obserwatorze matole ty dalej nie rozumiesz że zielony ład nie dotyczy tylko rolników , dotyczy także ciebie bo będziesz płacił za prąd dużo dużo więcej , zapłacisz podatek o auta spalinowego , będziesz jadł coraz gorsze jedzenie , będziesz musiał wyremontować na siłe dom nawet jak nie będziesz mieć na to pieniędzy , to i wiele innych absurdów próbuja nam wprowadzić oszołomy z UE ….chleb ze zbocza ukraińskiego nie spełniającego żadnych norm też jesz …

 5. W dniu dzisiejszym, straciłem do tych ludzi jakikolwiek szacunek. Dzisiaj moje dziecko miało przedstawienie świąteczna na które byli zaproszeni dziadkowie, którzy na co dzień mieszkają za granicą. Córka widuje ich dwa razy do roku. Niestety przez tych bałwanów, dziadkowie nie dojechali, a płacz dziecka był ogromny. Nie wybaczę Wam tego. Nie zapomnę wam tego, poczekajcie tylko do żniw jak któryś z was wyjedzie na ulicę z hederem przypiętym do kombajna będę wiedział co zrobić. Będę Was obserwował wasze ciągniki które nieraz zostawiają wiele do życzenia pod względem utrzymania.

  Jesteście branżą która otrzymuje takie dotacje gdzie niejeden przedsiębiorca by poważył, wiecznie niezadowoleni.
  Koniec umilania ludziom życia.

  Dzisiaj straciłem do Was szacunek, gdzie stałem za wami murem.

 6. Dobra robota Rolnicy. Róbcie swoje. Wybory tuż tuż ale tym razem nie dajcie się oszukać obietnicom POlityków i tych pseudo ludowców.

 7. Szkoda, że rolnicy nie strajkowali jak minister Wojciechowski z PiS podpisywał się pod Zielonym Ładem….. A! Zapomniałam! Wtedy w Wiadomościach o tym nie informowali 🤔