Rolnicy domagają się pilnego spotkania z wojewodą. Dają mu czas do czwartku. W innym przypadku pod LUW wyleją gnojowicę

Protest rolników w Elizówce przy węźle Lublin Rudnik
Protest rolników w Elizówce przy węźle Lublin Rudnik | fot. Dominik Wąsik

Zaostrzają się działania strajkujących rolników z województwa lubelskiego. Domagają się pilnego spotkania z wojewodą Krzysztofem Komorskim. W przypadku braku chęci rozmów rolnicy grożą, że wyleją gnojowicę przed Lubelskim Urzędem Wojewódzkim.

Protestujący rolnicy szykują gnojowicę

W piątek (22 marca) rolnicy zakończyli większość protestów w Lublinie i okolicy. Ostatnim miejsce, gdzie jeszcze napotkamy na utrudnienia związane z blokadą rolniczą, jest węzeł Lublin Rudnik w Ciecierzynie pod Lublinem. Tu rolnicy przedłużyli swój protest do poniedziałku, 25 marca.

Nieprzejezdna jest droga wojewódzka nr 835 (Lublin-Lubartów) oraz droga ekspresowa S12/S17 od węzła Lublin Czechów do węzła Lublin Tatary. Kierowcy jadący z lub do Lubartowa muszą w dalszym ciągu korzystać z objazdu serwisówką. Objazd również dotyczy kierowców jadących obwodnicą Lublina.

Szczegóły: Protest rolników. Koniec utrudnień w Lublinie i na dwóch węzłach obwodnicy. Blokada w Ciecierzynie utrzymana do poniedziałku

Rolnicy z protestu w Ciecierzynie poinformowali nas, że domagają się pilnego spotkania z wojewodą lubelskim Krzysztofem Komorskim. Dają mu czas do czwartku (28 marca) na podjęcie rozmów z nimi. W innym przypadku tego samego dnia pod Lubelski Urząd Wojewódzki przyjadą z gnojowicą, którą mają zamiar wylać.

Przypomnijmy, że rolnicy domagają się wstrzymania przez Komisję Europejską procedowania pomysłów klimatycznych i ekologicznych ograniczających produkcję rolną określoną w Europejskim Zielonym Ładzie. Sprzeciwiają się również importowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przecież połowa tego towarzystwa jest pijana! Zgłaszać policji pod byle pretekstem!
    Jak nie rozgonimy sami tych ćwoków to będą dalej urządzali pikniki na środku drogi. Bo policja wydaje zgody na tą patologię.
    „Rzeczpospolita jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli” Ja płacę podatki za te drogi i ulice!

  2. Kapitan…
    Twój statek poszedł na dno… To, że nie znalazłeś się tam razem z nim zawdzięczasz jedynie swojej głowie. Tyle pustej przestrzeni, którą w czaszce posiadasz nie pozwoliło Ci zatonąć .
    Swoją drogą ile jeszcze rzeczy w życiu nie ogarniasz???