Protest rolników. Koniec utrudnień w Lublinie i na dwóch węzłach obwodnicy. Blokada w Ciecierzynie utrzymana do poniedziałku

Protest rolników w Elizówce przy węźle Lublin Rudnik
Protest rolników w Elizówce przy węźle Lublin Rudnik | fot. Dominik Wąsik

Koniec blokad dróg związanych z protestami rolników w Lublinie i okolicy. Z utrudnieniami musimy się jeszcze liczyć na węźle Lublin Rudnik w Ciecierzynie, gdzie protest rolników został przedłużony do poniedziałku, 25 marca. Szczegóły poniżej.

Protest rolników na drogach w Lublinie i okolicy (prawie) zakończony

Dziś około godziny 10:00 informowaliśmy, że dwa protesty rolników organizowane na terenie Lublina zostały wydłużone aż do 28 marca. Mowa o blokadach na ul. Abramowickiej oraz skrzyżowaniu ulic Janowskiej, Krężnickiej i Żeglarskiej. Po kilku godzinach organizatorzy protestów zmienili zdanie i poinformowali o zmianach.

W przypadku protestu na ul. Abramowickiej, który miał trwać od 22 do 28 marca, to ten został zawieszony do odwołania. Utrudnienia w tym miejscu zakończyły się w piątek 22 marca o godz. 15:00. Oznacza to, że kierowcy nie muszą już korzystać z objazdów.

Natomiast planowane przedłużenie protestu na skrzyżowaniu Janowska – Krężnicka – Żeglarska zostało całkowicie odwołane. Tu skrzyżowanie zostało odblokowane przez protestujących rolników w piątek 22 marca o godz. 16:00.

W przypadku zablokowanego skrzyżowania ulic Zemborzycka – Osmolicka – Żeglarska, protest rolników zakończył się w piątek 22 marca o godz. 16:00. Tu również nie ma już utrudnień z przejazdem.

Zobacz także: Kierowcy ponownie utknęli w gigantycznym korku na ul. Janowskiej. „Cała ulica stoi”

Utrudnienia jeszcze w Ciecierzynie

Teraz przenieśmy się na protesty organizowane na obwodnicy Lublina. Przypomnijmy, że przez strajki obwodnica miasta była niemal nieprzejezdna. Rolnicy zakończyli już protest na węźle Lublin Tatary w Turce, a na węźle Lublin Węglin w Maryninie strajk został zawieszony do odwołania.

„Urząd Gminy Konopnica informuje, że otrzymał od organizatorów protestu rolniczego zawiadomienia o zawieszeniu protestu na terenie naszej gminy od godz. 15:00 dnia 22 marca 2024 r.” – poinformował Urząd Gminy w Konopnicy. Przypomnijmy, że rolnicy w tej lokalizacji mają zgłoszony protest do 21 kwietnia.

W dalszym ciągu blokowany jest węzeł Lublin Rudnik w Ciecierzynie. Tu protest rolników został przedłużony do poniedziałku, 25 marca. Kierowcy jadący od Lublina lub Lubartowa nadal muszą korzystać z objazdu serwisówką.

W związku z tym obwodnica Lublina nie jest w całości dostępna dla kierowców. Zamknięty jest nadal odcinek od węzła Lublin Czechów do węzła Lublin Tatary. Pozostała część obwodnicy Lublina jest już udostępniona kierowcom.

Aktualizacja: Rolnicy zawiesili protest pod Lublinem. Koniec utrudnień i objazdów. Ruch na obwodnicy wznowiony

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Znudziło się już piknikowanie 😄😄
  Albo wóda się pokończyła „bohaterom”
  Hahaha leszcze bane.

 2. Potwierdzam. W sobotę nie przepuszczano nawet aut z osobą niepelnosprawną ( niebieska kartą)

 3. Pozwala się im na wszystko, a zapominamy że rolnicy to najbardziej dotowana grupa zarówno z budżetu jak i z UE. Niestety biedactwo pomimo środków nie dostosowali się do rynku. Pomimo dopłat do wszystkiego, dofinansowań i interwencyjnych skupów. Jak moźna nie mieć pojęcia o rynku na którym się działa. Próbują szantażu, ciekawe co zrobią jak ktoś powie dość uwolni rynek z pod opieki państwa i zabierze finansowanie. Panowie z dróg pójdą ustawić się po zasiłki bo bez tego miesiąca nie przeżyją. Bo kto od nich kupi produkt za 1000zł gdy jest on wart 500 i można go kupić bez problemu, a jakością nie różni się wcale.

 4. Źle zostały wyznaczone objazdy,dla są.ciężarowych.
  Ktoś źle zaplanował,i my mieszkańcy mieliśmy koszmar na blokadzie w Ciecierzyn.
  Cały ruch ,puszczono,ul.Samsonówka( tonaż,do 8T)
  Nie wiem ,jaki mondry to zatwierdził, koszt zniszczonej drogi wraz z przepustami i studzienkami,będzie kosztował teraz Milioy zł.
  Pozdrawiam Panów urzędników z Magistratu Lubelskiego.